Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Elefántcsontot csempésztek Hszi Csin-ping kínai elnök delegációjának tagjai Tanzániából az elnök 2013-as látogatásakor állatvédők szerint.
A londoni székhelyű EIA (Environmental Investigation Agency) környezetvédelmi szervezet csütörtökön bemutatott jelentése kereskedőkkel folytatott beszélgetéseken és titkos nyomozásokon alapul.
Ezek szerint amikor a kínai elnök 2013 márciusában Tanzániába látogatott, az őt kísérő delegáció tagjai bűnszervezetekkel szövetkezve nagy mennyiségű elefántcsontot csempésztek ki az országból, egy részét ráadásul az elnöki gépen, diplomatatáskákba rejtve.
Kína a csempészett elefántagyar legnagyobb importőre a világon, Tanzánia pedig az elefántcsont legnagyobb illegális exportőre. Az orvvadászat miatt a Tanzániában élő elefántok felét kiirtották az elmúlt öt évben.
A kínai külügyminisztérium szóvivője, Hung Lej "minden alapot nélkülözőnek" nevezte a jelentést. Kijelentése szerint Kína tartja magát a fajok védelméről szóló egyezményhez és ellenzi az illegális elefántcsont-kereskedelmet.
Afrikai látogatása Hszi Csin-ping első külföldi útja volt államfőként.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.