Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az ENSZ szerint komoly veszélyben van a szeptemberi minszki megállapodás nyomán létrejött tűzszünet Kelet-Ukrajnában, és félő, hogy kiújulnak a súlyos harcok a térségben – mondta szerdán a világszervezet egy magas rangú képviselője a Biztonsági Tanács (BT) rendkívüli ülésén.
A harcok kiújulása katasztrófa lenne Ukrajna számára – mondta Jens Anders Toyberg-Frandzen, a világszervezet politikai ügyekért felelős főtitkárhelyettese.
Mint mondta, minden fél hibás abban, hogy idáig fajult a helyzet, de az ENSZ szerint elsősorban a kelet-ukrajnai szakadárokat terheli a felelősség. A felkelők által tartott választások és az Oroszország felől érkező nehézfegyverek jelentik a legnagyobb gondot a konfliktus rendezésében – tette hozzá. A helyzet aligha lehetne ingatagabb – hívta fel a figyelmet, és mielőbb átfogó nemzeti párbeszéd megindítására szólított fel Ukrajnában az egység újjáépítése érdekében.
Az ENSZ BT rendkívüli ülését az Egyesült Államok kezdeményezésére azért hívtak össze, hogy megvitassák a kelet-ukrajnai helyzetet az orosz hadoszlopok behatolásáról szóló hírek tükrében.
Samantha Power amerikai ENSZ-nagykövet a tanácskozáson azt mondta, Oroszország a békéről beszél, de közben tovább tüzeli a háborúskodást. Hozzátette, Moszkva ígéreteket tett, de mindig megszegte őket, és a minszki megállapodás ellenére támogatja a lázadókat Kelet-Ukrajnában. Szerinte Oroszország mindent megtesz, hogy aláássa a békefolyamatot.
Az orosz nagykövet helyettese szerint a hazája elleni bírálatok közül sok a Nyugat propagandatrükkjein alapul, és óvott attól, hogy a BT ülései bohózattá váljanak, ez volt ugyanis a 26. alkalom, hogy a testület rendkívüli ülést tartott az ukrán helyzetről.
Szerinte Kijevben "túlzott félelem uralkodik a lázadóktól". Mint mondta, Kijev sem tartja magát a minszki megállapodáshoz. "Az ukrán hatóságok nem törődnek Kelet-Ukrajnával. Hogyan is bízhatna valaki egy olyan kormányban, amely el akarja fojtani a kultúráját?" – vetette fel.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.