Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Autóba rejtett pokolgép robbant Kanóban, Nigéria északi vidékének legnagyobb városában péntek este, az öngyilkos merényletben legkevesebb hatan meghaltak, köztük három rendőr, öten megsebesültek.
A merénylettel, amely lángokba borította a töltőállomást és az ott lévő autókat, a Boko Haram szélsőségeseit vádolják. Helyiek szerint a benzinkutat - csakúgy, mint a vele szemben lévő töltőállomást, amelyet júliusban ért támadás - gyakran használják a rendőrök járműveik tankolására.
Az iszlamisták folytatják előretörésüket az afrikai ország északkeleti részében: csütörtökön elfoglalták a Borno szövetségi állambeli Chibok települést, ahonnan áprilisban hozzávetőleg 280 diáklányt raboltak el. A Boko Haram az elmúlt hónapokban számos falut és várost uralma alá hajtott Borno mellett Adamawa és Yobe szövetségi államokban is.
A szervezet 2009 óta több mint 10 ezer emberrel végzett a rendőrség, a hadsereg, a templomok és az iskolák elleni támadásaiban.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.