Lassan két hónapja nem találják a 43 mexikói diákot

Tömegtüntetés és összetűzések voltak Mexikóvárosban az eltűnt egyetemisták miatt.

  • MTI MTI
Lassan két hónapja nem találják a 43 mexikói diákot

Több tízezren tüntettek csütörtökön Mexikóvárosban a kormánynak a 43 eltűnt és feltehetően lemészárolt egyetemista ügye kapcsán elkövetett hibái miatt. A tüntetés végén a tiltakozók több csoportja összetűzésbe keveredett a rendőrökkel, de súlyosabb sérülés nem történt.

A diákokat szeptember 26. óta eltűntként tartják nyilván a déli Guerrero szövetségi államban. A nyomozás eddigi eredményei szerint a fiatalokat a város polgármestere hurcoltatta el helyi rendőrökkel, akik átadták őket a Guerreros Unidos nevű bűnbanda fegyvereseinek. Utóbbiak viszont egyes bandatagok vallomása szerint végeztek foglyaikkal. 

Az elmúlt hetekben számos tiltakozó akciót szerveztek a történtek miatt. Csütörtökön Mexikóvárosban rendeztek tüntetést a hatóságok – köztük a központi kormányzat – mulasztásai miatt, és ezen több tízezren vettek részt. A békésen lezajlott megmozduláson egyebek közt az államfő lemondását követelték. 

A rendőrségre támadók Molotov-koktélokat és petárdákat használtak. Azért dühödtek fel, mert a rendőrök nem engedték őket közelebb az elnöki palotához. A hatóság könnygázzal és vízágyúkkal válaszolt, és – saját közlése szerint – sikerült anélkül megoldania a helyzetet, hogy súlyosabb sérülések történtek volna.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?