Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Megérkeztek az első amerikai drónok és harci repülőgépek Törökországba, a szíriai határhoz közel fekvő incirliki légi támaszpontra, és hamarosan nagyszabású hadművelet indul az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet ellen - közölte szerdán a török külügyminiszter.
Törökország hosszas vonakodás után, mindenekelőtt a véres suruci merénylet hatására, július 24-én légicsapásokat indított az Iszlám Állam szíriai állásai ellen, és beleegyezett, hogy amerikai harci gépek használhassák az incirliki légi támaszpontot. Ezzel Törökország mint frontállam nagyobb szerepet vállalt a dzsihadista terrorszervezet elleni harcra létrejött, Washington vezette koalícióban.
Amerikai tisztségviselők közlése szerint az elmúlt hét végén megkezdődtek a Törökországból kiinduló első drónbevetések, és a hadsereg azt tervezi, hogy pilóták vezette harci gépek is csatlakoznak a hadművelethez. Hozzátették, hogy eddig egyetlen drón sem hajtott végre légicsapást, de hamarosan megkezdhetik ezeket.
Mevlut Cavusoglu török külügyminiszter a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségének (ASEAN) Kuala Lumpur-i találkozóján újságíróknak azt mondta, hogy az Iszlám Állam elleni harc hamarosan megindul, de részletekre nem tért ki. Megjegyezte, hogy ha a hatékony harc megkezdődik, biztonságosabb lesz a szárazföldi offenzíva az IÁ ellen küzdő mérsékelt szíriai ellenzéki erők számára.
Ezzel egy időben a Perzsa-öböl menti Katar teljes támogatásáról biztosította azt a légi hadjáratot, amelyet Törökország a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) észak-iraki támaszpontjai ellen folytat, elhatárolódva az Arab Ligának a török intervenciót elítélő álláspontjától.
Ankara az Iszlám Állam elleni légicsapások megkezdésével párhuzamosan a PKK állásait is célba vette, miután a kurd lázadószervezet az utóbbi időben több ízben is támadást hajtott végre a török biztonsági erők tagjai ellen.
Nabíl al-Arabi, az Arab Liga főtitkára kedden elítélte a kurd felkelők észak-iraki támaszpontjai ellen intézett légicsapásokat, és felszólította Ankarát, hogy tartsa tiszteletben Irak - az Arab Liga tagállama - szuverenitását, a jószomszédi kapcsolatokat és a két ország között megkötött megállapodásokat.
A Törökországgal jó kapcsolatokat ápoló Katar külügyminisztériuma Dohában kiadott közleményében - amelyet a hivatalos QNA katari hírügynökség hozott nyilvánosságra - azt írta, hogy "al-Arabi nyilatkozatát nem egyeztették az Arab Liga tagjaival a közzététel előtt".
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.