Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egyiptomban kedden megkezdték Tutanhamon fáraó halotti maszkjának restaurálását, egy évvel azután, hogy annak szakállát karbantartás közben véletlenül letörték, majd epoxival visszaragasztották.
A világhírű műkincset a munkálatok előkészületeként két hete emelték ki az Egyiptomi Múzeum ékszertermében álló vitrinből, majd egyiptomi és német szakértők egy csoportja vizsgálatokba kezdett, hogy a világsajtót bejáró ballépés orvoslásának módját meghatározzák.
Christian Eckmann, a projekt német vezetője szerint a csoport a maszk aprólékos tanulmányozása eredményeképpen fogja megállapítani, hogyan távolítsa el a szakáll rögtönzött visszahelyezésekor használt, az inkább az építőiparban alkalmazott epoxigyantát.
Eckman nem tudott pontos határidőt mondani, szerinte a munka egy-két hónapig is eltarthat, és hangsúlyozta, hogy a makacs ragasztó eltávolítása nagy türelmet igénylő feladat. A szakáll leemelése után megvizsgálják, hogyan volt eredetileg a maszkhoz rögzítve, és csak azután kezdik meg a visszahelyezés kényes folyamatát.
"Vannak még bizonytalanságok, például nem tudjuk, milyen mélyre hatolt a ragasztó a maszkba, így azt sem tudjuk, mennyi időbe telik annak eltávolítása" – mondta.
A 3300 éves aranymaszkot Howard Carter és George Herbert brit régész fedezte fel 1922-ben a fiatalon elhunyt fáraó csaknem érintetlen sírjának feltárásakor.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.