A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Huszonnégy órás általános sztrájk kezdődött csütörtökön Görögországban a kormány megszorító intézkedései elleni tiltakozásul. Nem csak a hivatalok, de az iskolák is zárva tartanak a tanárok tiltakozása miatt, az orvosok csak a sürgős eseteket látják el, valamint szünetel a közszolgálati hírszolgáltatás is. Menekültek tízezrei torlódhatnak fel az országban a munkabeszüntetés miatt.
A görög közösségi közlekedés kora reggel leállt az országban, de az állami intézmények sem nyitottak ki. A legnagyobb görög szakszervezeti szövetség, a GSEE szerint nem járnak a metrók, vonatok és komphajók sem a szigetek között, az állami iskolák és kórházak nem nyitottak ki, de a legtöbb régészeti hely és múzeum sem fogad csütörtökön látogatókat, így a turisták is lehetetlen helyzetbe kerültek, ráadásul az összes belföldi repülőjáratot törölték, de a nemzetközi légi közlekedést nem érinti a munkabeszüntetés.
A rádióban és a televízióban helyi idő szerint reggel hat óra óta nincsen híradás, mivel az újságírók sem vették fel a munkát. A szakszervezetek fél 10-től folyamatosan demonstrációkat tartanak, főleg a főváros közterein. A munkabeszüntetésre az ország három legfontosabb szakszervezeti szövetsége szólított fel.
Hasonló átfogó sztrájkra Alekszisz Ciprasz kormányfő hivatalba lépése óta még nem volt példa. Ciprasz első megválasztásának az volt az ígérete a görögök számára, hogy kimenekülhetnek az adósságcsapdából, illetve a miniszterelnök újratárgyalta volna a törlesztési feltételeket, valamint lazított volna az országra kötelező érvényű megszorítási politikán is. A tárgyalások azonban kudarccal végződtek az európai hitelezőkkel – élükön Németországgal –, mondván nem menkülhet a görög állam a felelősség elől. Ez Ciprasz első kormányának bukásához vezetett, a megismételt választásokon azonban ismét ő alakíthatott kormányt. A fenyegető államcsődre való tekintettel Görögország kormánya augusztus közepén jóváhagyott egy újabb, a következő három évre szóló 86 milliárd eurós mentőcsomagot, amelyért cserébe további takarékossági intézkedések és reformok végrehajtását vállalta.
Az általános sztrájk következtében megállt a menekültek regisztrációja és szállítása is. Megelőzően naponta tízezer menekültet adminisztrált és utaztatott a görög állam, a sztrájk pénteki befejezéséig így húszezer menekült torlódhat fel, vagyis egy újabb nagy hullám érheti el a Balkánt.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.