Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A thaiföldi rendőrség vizsgálatot indított felségsértés miatt a bangkoki amerikai nagykövet ellen, amiért a külföldi tudósítók klubjában bírálta a thai igazságszolgáltatás túl kemény fellépését a felségsértésnek tekintett esetekben.
Glyn T. Davies nagykövet novemberben - megbízólevelének átadása után mindössze néhány hónappal - beszélt arról a sajtóklub egyik rendezvényén, hogy a thai katonai törvényszékek hosszú börtönbüntetéseket szabnak ki polgári személyekre felségsértés címén, és hogy ez a gyakorlat aggodalomra ad okot. Az amerikai diplomata szerint senkit nem helyes börtönbe zárni csak azért, mert békés módon hangot ad véleményének.
A sajtóklubot a rendőrség együttműködésre szólította fel annak az eljárásnak a keretében, amelynek célja, hogy megállapítsák, a nagykövet beszédével elkövette-e a felségsértés bűncselekményét.
A nagykövetet diplomáciai mentesség védi, így nem tartóztathatják le, de az ügy akár véget is vethet thaiföldi küldetésének.
A délkelet-ázsiai országban félistenként tisztelik az 1946 óta uralkodó, jelenleg 87 esztendős IX. Ráma (Bhumibol Aduljadedzs) királyt. Személyének, hitvesének, lemenőinek, illetve trónörökösének megsértése akár 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.