200 családot ejtett túszul az Iszlám Állam

A túszejtéssel az iszlamisták ki akarják kényszeríteni, hogy a nemzetközi koalíció vessen véget légi csapásainak.

  • MTI MTI
200 családot ejtett túszul az Iszlám Állam

Az Iszlám Állam mintegy 200 családot tartanak túszként fogva az iraki al-Anbár tartomány székhelyén, Ramádiban, amelyet az iraki csapatok az elmúlt napokban nagyobb részben visszafoglaltak - közölte a tartományi tanács vezetője csütörtökön.

A dzsihadisták a túszokat az iraki nagyváros keleti felében tartják fogságban. A túszejtéssel az iszlamisták ki akarják kényszeríteni, hogy a nemzetközi koalíció vessen véget légi csapásainak, az iraki hadsereg pedig hagyjon fel a szervezet e városban bujkáló fegyveresei utáni kutatással - mondta a tanácsnok.

A dzsihadisták májusban foglalták el Ramádit, az iraki hadsereg pedig hétfőn bejelentette, hogy "teljesen felszabadították" a várost. Ramádi néhány negyede azonban még mindig nem áll a kormányerők teljes ellenőrzése alatt.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?