A palesztin elnök fia egymillió dollárral van benne az offshore-buliban

Majdnem egymillió dollárnyi részvénye van a Palesztin Hatósághoz közeli cégnél.

  • MTI MTI
A palesztin elnök fia egymillió dollárral van benne az offshore-buliban

Tárik Abbász, Mahmúd Abbász palesztin elnök egyik fia majdnem egymillió dollárnyi (körülbelül 275 millió forintnyi) részvény tulajdonosa egy, a Palesztin Hatósághoz közeli vállalkozásban a panamai offshore-botrány során kiszivárgott iratok szerint – közölte pénteken a Háárec című izraeli újság honlapja. 

A szóban forgó cég a palesztin gazdaság egyik legmeghatározóbb szereplője, az 1994-ben a Brit Virgin-szigeteken bejegyzett Arab Palesztin Befektető Társaság (Arab Palestinian Investment Company, APIC), amely jelen van a palesztin gazdaság szinte minden szférájában az élelmiszer-ágazattól és az orvosi felszerelésektől a reklámig, a járművek kereskedelmétől a bevásárlóközpontok létrehozásáig és működtetéséig. 

Ebben a cégben tizennyolc százalék részesedéssel a második legnagyobb részvényes a 2003-ban – a nagyobb gazdasági átláthatóságot követelő nyugati nyomás miatt – létrehozott Palesztin Befektetési Alap (Palestinian Investment Fund, PIF), amelyet Abbász elnöki rendelettel Jasszer Arafat palesztin vezető halála után, 2006-os választási győzelmét követően a fennhatósága alá vont. 

A kiszivárgott iratok szerint Tárik Abbász 2011 óta az APIC igazgatótanácsának tagja, és 2013 júniusában 982 ezer dollár értékben részvényekkel is rendelkezett a cégben. 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?