„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Tömegével hamisították a magyar állampolgársághoz szükséges iratokat Ukrajnában, és sokan egy magyar kormánytisztviselőt is lefizették, hogy kijátsszák a honosítási szabályokat. Összesen 194 vádlottja van annak a büntetőpernek, amely a Záhonyi Járási Hivatalban történt visszaélések miatt indult Kisvárdán – írja a Népszabadság.
Ukrajnában tiltják a kettős állampolgárságot, a magyar állampolgárság iránt mégis sokan érdeklődnek, az azzal járó juttatások miatt. A magyarországi átlagnyugdíj jóval magasabb például az ukrajnainál. Nemcsak a kárpátaljai magyarok mozdultak rá a magyar papírokra, hanem olyanok is jelentkeztek a keleti országrész hivatalaiban, akik egyáltalán nem beszélnek magyarul. Záhonyban azonban többen lebuktak.
2013 végén a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kormányhivatal kormánytisztviselője hétszáz eurót fogadott el azért, hogy egy magyarul nem beszélő, tehát a honosítás törvényi feltételeit nem teljesítő külföldit hozzásegítsen a magyar állampolgársághoz. A pénz átadása után néhány órával azonban megjelent a nő lakásán a rendőrség, és bűnjelként le is foglalták az pénzt.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat megbízhatósági vizsgálatán megbukott tisztviselő bevallotta, hogy nem ez volt az egyetlen eset, többször fogadott el pénzt olyan külföldiektől, akik nem beszéltek magyarul.
Az ügyben indított nyomozás lezárásakor összesen 197 személy ellen emeltek vádat – olvasható a cikkben.
A Kisvárdai Járásbíróságon szerdán kezdődött a per, a tárgyaláson összesen öt vádlott jelent meg, köztük a volt kormánytisztviselő. A külföldiek egy része át sem vette az idézést, a többiek meg egyszerűen nem mentek el.
A tárgyaláson kiderült, hogy a volt kormánytisztviselő első vallomásában azt mondta: 2013-ban legalább 30-40 olyan embernek igazolta a nyelvtudását, akik semmit sem tudtak magyarul. Ezért fejenként 20 ezer forintot kapott egy ismeretlen férfitól.
Egy másik közvetítőtől csak 10 ezer forintot kért, mert ő állítólag kevésbé problémás ügyfeleket hozott, olyanokat, akik néhány szót el tudtak mondani a nyelvtudásvizsgán. A követelmény egyébként sem volt magas: ha a kérelmezők saját életrajzukat el tudták mondani, és egy-két kérdésre is tudták a választ, már megütötték a megfelelő magyarsági szintet.
A kormánytisztviselő később visszavonta a 600-800 ezer forintos korrupciós bevételről szóló vallomását. A szerdán ismertetett vádiratban már csak 10 rendbeli üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása szerepel, és 184 rendbeli közokirat-hamisítás.
A Népszabadság információi szerint messze nem ez az egyetlen visszaélési ügy a megyében, a Nyírségben rengeteg ukrán család kapja a magyar állam juttatásait.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.