Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A portugál miniszterelnök azt mondta, Lisszabon kiáll Spanyolország egysége mellett.
Kiállt Spanyolország egysége mellett a portugál miniszterelnök, a szocialista António Costa, aki szerdai sajtótájékoztatóján egyúttal kifejezte reményét arra vonatkozóan, hogy sikerül alkotmányos kereteken belül rendezni a katalán konfliktust. Costa elmondta, hogy Lisszabon tiszteletben tartja a spanyol jogállamot és alkotmányt, és kiáll Spanyolország egysége mellett.
A portugál miniszterelnök hangsúlyozta: kormánya azt szeretné, ha a feleknek sikerülne alkotmányos kereteken belül olyan megoldásokat találni, amelyek biztosítják az egységes Spanyolországot. Costa ugyanakkor reményét fejezte ki arra vonatkozóan, hogy "az illetékes spanyol hatóságok képesek lesznek biztosítani Spanyolország alkotmányos rendjét, állampolgáraik jogait, szabadságát".
Costa beszédét megelőzően a portugál kormány közleményt adott ki, amelyben a "felelős politikai párbeszéd" fontosságát hangsúlyozta a katalán konfliktus kapcsán, ami – Lisszabon szerint – "a legjobb megoldás Spanyolország egységének megőrzése érdekében".
Katalóniában október 1-jén függetlenségi népszavazást tartottak annak ellenére, hogy azt a spanyol alkotmánybíróság felfüggesztette. A referendum a spanyol biztonsági erők és a szavazók közötti összecsapásba torkollt. A hivatalos végeredmény szerint 2,28 millió ember, a választásra jogosultak 43 százaléka vett részt a népszavazáson, és 90,18 százalékuk támogatta az elszakadást Spanyolországtól.
Carles Puigdemont katalán elnök kedd este a barcelonai parlamentben arról beszélt, hogy Katalónia elnyerte a jogot a függetlenségre, de a feszültség csökkentése érdekében azt javasolta, várjanak "néhány hetet" a párbeszéd érdekében. Ezt követően a katalán parlament függetlenségpárti többségének képviselői aláírták Katalónia függetlenségi nyilatkozatát, amelynek végrehajtását az elnök felfüggesztette.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.