Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Elnökválasztást tartanak ősszel Grúziában, és ha minden igaz, a grúz, majd ukrán állampolgárságától is megfosztott Szaakasvili is ringbe akar szállni.
Miheil Szaakasvili egykori grúz elnök videóüzenetben bejelentette, hogy vissza akar térni Grúziába, és csapatával együtt javítana az ország társadalmi helyzetén. A felvételt kedden mutatta be a Rustavi 2 nevű grúz televíziós csatorna.
"A kormánynak Grúziában már idén, az elnökválasztás után meg kell változnia. Visszajövök Grúziába, és megvalósítok minden tervezett programot a csapatommal együtt" – állította Szaakasvili.
Grúziában ősszel tartanak elnökválasztást.
Szaakasvili korábban kétszer, 2004 januárja és 2007 novembere, illetve 2008 januárja és 2013 novembere között volt Grúzia államfője. 2013-ban külföldre távozott, 2015 májusában megkapta az ukrán állampolgárságot, ezzel megszűnt grúz állampolgársága. 2016 novemberéig a dél-ukrajnai Odessza megye kormányzói tisztségét látta el. Később azonban összekülönbözött Petro Porosenko ukrán elnökkel, majd távozott posztjáról és ellenzéki pártot alapított Ukrajnában Új Erők Mozgalma néven. Az ukrán államfő 2017 nyarán megfosztotta ukrán állampolgárságától, jelenleg hontalan.
A volt kormányzó tavaly őszig külföldön volt, majd szeptemberi visszatérése után pártjával számos kormányellenes tüntetést szervezett az ukrán fővárosban. Híveinek egy csoportja állampolgárságától való megfosztása óta folyamatosan a parlament épülete előtt sátorozott, ahol többször össze is csaptak a rendfenntartókkal. Az ukrán ügyészség meggyanúsította Szaakasvilit, hogy erőszakos hatalomátvételre készül Ukrajnában, ezért február 12-én őrizetbe vették egy kijevi étteremben, és még aznap kitoloncolták Ukrajnából Lengyelországba, ahonnan később áthelyezték Hollandiába.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.