Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Miguel Díaz-Canelt, a kubai államtanács korábbi első alelnökét megválasztották a karibi ország új elnökének csütörtökön Havannában.
Letette a hivatali esküt Miguel Díaz-Canel, a kubai államtanács volt első alelnöke, aki a 86 éves Raúl Castrót váltja a kommunista állam élén – jelentette be a nemzeti választási bizottság csütörtökön.
Az 57 éves egykori villamosmérnök elnökségével új korszak kezdődik a karibi szigetországban, amit csaknem hat évtizeden át a Castro-fivérek vezettek.
Díaz-Canelt a szavazatok 99,83 százalékával választották meg szerdán titkos szavazáson a parlament két ülésszaka között a törvényhozás feladatait ellátó államtanács elnökének.
A 73 éves Salvador Valdés Mesa veterán politikus Díaz-Canel első helyettese lett. Korábban az öt alelnök egyike volt.
Szakértők szerint mindenekelőtt gazdasági téren várnak előrelépést az új elnöktől, aki képes lesz a stagnáló (2017-ben 1,6 százalékos volt a GDP-növekedés) és a meggyengült Venezuelától függő gazdaság talpra állításához szükséges reformok véghezvitelére.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.