Amerikai katonák mennek a Közel-Keletre

Az Egyesült Államok katonai erősítést küld a Közel-Keletre a bagdadi amerikai nagykövetség megtámadása nyomán kialakult helyzetben - jelentette be Washingtonban Mark Esper védelmi miniszter.

  • MTI MTI
Amerikai katonák mennek a Közel-Keletre

Amint egy írásos nyilatkozatban közölte, Donald Trump elnök utasítására felhatalmazást adott egy lövész zászlóaljnak, mintegy 750 katonának azonnali átirányítására a térségbe. A katonák egy különleges alakulat, a 82. légi szállítású hadosztály tagjai. Úti céljukat nem nevezte meg, de bennfentes források szerint Kuvaitba telepítik őket. Esper azt is közölte, hogy készenlétbe helyezik a hadosztály más alakulatait is, amelyeket a következő napokban szintén a Közel-Keletre küldhetnek. Az amerikai hírügynökség meg nem nevezett forrása szerint a létszámuk összességében elérheti a 4 ezer főt is. Irakban jelenleg 14 ezer amerikai katona állomásozik.

Az év végét a floridai birtokán töltő elnök egy kérdésre válaszolva azt mondta, hogy ő nem akar háborút Iránnal. Trump szerint Irán az egyértelmű felelős a Bagdadban történtekért, és pár órával korábban kijelentette, hogy Teherán drágán megfizet értük. E kijelentése miatt kérdezték a háború lehetőségéről.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?