szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A japán államügyészség vizsgálatot indított a korábbi Nissan-vezér ügyében, aki a múlt héten szökött meg tokiói házi őrizetéből.

Szaito Takahiro, Tokió helyettes államügyésze szerint Ghosn semmibe vette az ország törvényeit, szökése pedig bűncselekménnyel ér fel. Az igazságügyi miniszter szintén úgy vélte, a szökésre nincs elfogadható magyarázat.
A Japánban sikkasztással vádolt libanoni-brazil-francia üzletember, aki egyebek közt libanoni állampolgársággal is rendelkezik, a múlt vasárnap Törökországon át érkezett Bejrútba. "Nem az igazságszolgáltatás, hanem az igazságtalanság és a politikai üldöztetés elől menekültem el. Végre szabadon kommunikálhatok a médiával, amit már a jövő héten meg is teszek" - szögezte le hétfőn az üzletember, hozzátéve, hogy Japánban eleve bűnösnek tekintették és túszul ejtették.
Szakértők szerint az eddig ártatlanságát hangoztató Ghosn szökésével egyértelműen bűncselekményt követett el, így már soha nem térhet vissza Japánba úgy, hogy ne kelljen börtönbe vonulnia. De ez egylőre nem fenyegeti, mert Libanonnak nincs kiadatási egyezménye Japánnal.
Az üzletemberhez közel álló források korábban azt mondták, hogy a szökést egy biztonsági magáncég szervezte meg. Egy zenekar Ghosn tokiói lakására ment, látszólag azért, hogy játsszon a karácsonyi partiján. Később az üzletembert egy hangszertokban kicsempészték a lakásból.
Carlos Ghosnt először 2018 novemberében vették őrizetbe, később szabadon engedték, majd ismét őrizetbe vették. A vád szerint saját anyagi veszteségeit a Nissannal fizettette ki, valamint a cégnek szóló külföldi utalásokat irányított át saját számláira.
Az Interpol nemzetközi rendőri szervezet elfogatóparancsot adott ki ellene, amelyet csütörtökön Bejrútban megkaptak az illetékes belügyi hatóságok, és továbbították a bíróságnak. Intézkedés egyelőre nem történt.

Ghosn semmibe vette az ország törvényeit, szökése pedig bűncselekménnyel ér fel - mondta Szaito Takahiro, Tokió helyettes államügyésze. Az igazságügyi miniszter szintén úgy vélte, a szökésre nincs elfogadható magyarázat.   A Japánbvan sikkasztással vádolt libanoni-brazil-francia üzletember, aki egyebek közt libanoni állampolgársággal is rendelkezik, a múlt vasárnap Törökországon át érkezett Bejrútba.

 

"Nem az igazságszolgáltatás, hanem az igazságtalanság és a politikai üldöztetés elől menekültem el. Végre szabadon kommunikálhatok a médiával, amit már a jövő héten meg is teszek" - szögezte le hétfőn az üzletember, hozzátéve, hogy Japánban eleve bűnösnek tekintették és túszul ejtették.  Szakértők szerint az eddig ártatlanságát hangoztató Ghosn szökésével egyértelműen bűncselekményt követett el, így már soha nem térhet vissza Japánba úgy, hogy ne kelljen börtönbe vonulnia. De ez egylőre nem fenyegeti, mert Libanonnak nincs kiadatási egyezménye Japánnal.

 

Az üzletemberhez  szökését egy biztonsági magáncég szervezte meg. Egy zenekar Ghosn tokiói lakására ment, látszólag azért, hogy játsszon a karácsonyi partiján. Később az üzletembert egy hangszertokban kicsempészték a lakásból.  Carlos Ghosnt először 2018 novemberében vették őrizetbe, később szabadon engedték, majd ismét őrizetbe vették. A vád szerint saját anyagi veszteségeit a Nissannal fizettette ki, valamint a cégnek szóló külföldi utalásokat irányított át saját számláira.

 

Az Interpol nemzetközi rendőri szervezet elfogatóparancsot adott ki ellene, amelyet csütörtökön Bejrútban megkaptak az illetékes belügyi hatóságok, és továbbították a bíróságnak. Intézkedés egyelőre nem történt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!