szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Burisma az a cég, amely a Donald Trump amerikai elnök ellen indított alkotmányos felelősségre vonási eljárás (impeachment) középpontjában áll.

Biden nyert, Trump még küzd - amerikai elnökválasztás 2020
November 3-án elnökválasztást tartottak az Amerikai Egyesült Államokban. A republikánus Donald Trump és demokrata kihívója, Joe Biden közti verseny több államban nagyon szoros volt, így végül csak november 7-én derült ki: Joe Biden lesz az USA 46. elnöke. Kövesse az elhúzódó elnökválasztás fejleményeit és lehetséges következményeit a hvg.hu-n.
Friss cikkek a témában

Az orosz katonai hírszerzés meghackelte az ukrán Burisma gázipari cég számítógépes rendszerét – jelentette egy bostoni kiberbiztonsági cégre hivatkozva több amerikai lap keddre virradóra.

Ez éppen az a cég, amelynél igazgatótanácsi tag volt az amerikai demokraták elnökjelöltségéért küzdő Joe Biden volt alelnök fia, Hunter Biden, és Trump a Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel folytatott telefonbeszélgetésében felvetette, hogy az ukrán ügyészség kivizsgálhatná a Burisma és Bidenék üzleti ügyeit. E telefonbeszélgetésre hivatkozva indítottak eljárást a demokrata párti törvényhozók az amerikai elnök ellen.

Az Area 1 Security nevű bostoni kiberbiztonsági cég hétfőn este több amerikai médiumhoz eljuttatta a jelentését, amelyben az olvasható: felfedezték, hogy

orosz hackerek már november óta több számítógépes támadást intéztek a Burisma Holding ellen. A támadások időben egybeestek az amerikai képviselőházban folyó meghallgatásokkal, amelyeknek egyik célja annak kiderítése volt, hogy Donald Trump gyakorolt-e nyomást az ukrán elnökre a Burisma elleni vizsgálat ügyében.

Az amerikai kiberbiztonsági cég megállapította azt is, hogy a Burisma elleni támadások hasonlóak voltak azokhoz, amelyek Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt és a Demokrata Országos Bizottság (DNC, a párt vezető szerve) számítógépes rendszereit érték a 2016-os választási kampány idején. Ráadásul az akkori és a Burisma elleni mostani támadásokat – az amerikai cég szerint – az orosz katonai hírszerzésnek ugyanaz az egysége követte el. A támadásokban a hackerek egyebek között hamis e-maileket küldtek, amelyekkel megpróbálták rávenni a címzetteket adataik átadására.

A bostoni cég leszögezte, hogy az általuk felderített hackertámadásoknak figyelmeztetésül kell szolgálniuk a 2020-as amerikai választásokra is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!