Az Arab Liga elutasítja Trump béketervét

Az Arab Liga szerint az amerikai elnök által bemutatott javaslat nem teremthet igazságos békét.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Az Arab Liga elutasítja Trump béketervét

Az Arab Liga elutasítja azt a közel-keleti béketervet, amelyet a héten jelentett be Donald Trump amerikai elnök - tudatta szombaton a szervezet, miután az arab országok külügyminiszterei tanácskozást tartottak Kairóban.

Az Arab Liga úgy véli, hogy az amerikai elnök által bemutatott javaslat nem teremthet igazságos békét, ezért az arab országok nem fognak együttműködni az Egyesült Államokkal a terv végrehajtásában, Izraelt pedig óva intették attól, hogy megpróbálja erőszakkal megvalósítani az amerikai elnök javaslatait.

A palesztinok az ülésen bejelentették, hogy minden kapcsolatot megszakítanak Izraellel és az Egyesült Államokkal. Mahmúd Abbász megerősítette, hogy nem volt hajlandó átvenni a Trump-adminisztráció által kidolgozott izraeli-palesztin rendezés tervét, valamint hangsúlyozta: nincs kapcsolat a Fehér Ház és a palesztin vezetés között.

Kijelentette azt is, nem fog úgy bevonulni a történelembe, mint az az ember, "aki eladta Jeruzsálemet".

Trump egy 80 oldalas tervet mutatott be a palesztin-izraeli konfliktus rendezésére kedden.

A Trump által javasolt kétállami megoldás értelmében Jeruzsálem Izrael oszthatatlan fővárosa, a ciszjordániai zsidó telepeket annektálják, a palesztin menekültek sorsa megoldatlan marad.

Az évszázad alkuját kötötte vagy éppen az évszázad pofonját osztotta ki Trump?

Jeruzsálem Izrael oszthatatlan fővárosa, a ciszjordániai zsidó telepeket annektálják, a palesztin menekültek sorsa megoldatlan marad. Donald Trump amerikai elnök közel-keleti béketervét mintha maga Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő ihlette volna. A palesztinok történelmi vereséget szenvedtek, és ha nem is fenyeget azonnali intifáda, a hosszabb távú következmények beláthatatlanok.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.