szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

Az amerikaiak éheznek arra, hogy újra dolgozhassanak - mondta az elnök. Vizsgálatot indított az amerikai kormány arról, hogy Kína miként kezelte a járványt.

Az Egyesült Államok „egyre jobban van” és „éhes a munkára” - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn este a Fehér Házban tartott sajtótájékoztatón. Korábban bejelentették, hogy ezentúl nem lesz naponta sajtótájékoztató, miután a média nekiesett az elnöknek, hogy javasolhatja azt, hogy emberek igyanak fertőtlenítőt a koronavírus ellen.

Trump úgy fogalmazott: „gazdaságunk egészségének biztosítása életbevágóan fontos nemzetünk egészségének garantálásához”.

Az elnök – aki márciusban még arról tweetelt, hogy a koronavírus miatti pánikot csak az ellenzék kelti - azt fejtegette, hogy meg lehetett volna állítani a koronavírus-járványt, „de valaki hosszú idővel ezelőtt mintha úgy döntött volna, hogy ezt nem teszi meg, és emiatt az egész világ szenvedésre ítéltetett". Újságírói kérdésekre válaszolva elmondta, a kormány „nagyon komoly vizsgálatot” indított arról, hogy Kína hogyan kezelte a járványt.

A Demokrata Párt New York-i szervezete eközben úgy döntött, hogy nem tartja meg az előválasztást. Ennek az előválasztásnak valódi tétje már nem lett volna egyébként sem, miután Joe Bident leszámítva minden jelölt visszalépett, de a hivatalos procedúrát így is le kell folytatni, hogy a volt alelnökből elnökjelölt lehessen. A járvány miatt egyszer már elhalasztották az előválasztást, most viszont úgy döntöttek a párt helyi vezetői, hogy inkább nem küldenek delegáltakat a jelöltállító gyűlésre, de nem kockáztatják meg, hogy egy tét nélküli választás lebonyolításával súlyosbítsák a járványhelyzetet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván Gazdaság

Trump dilemmája: hány emberélet árán szabad menteni tízmilliók megélhetését?

Soha nem nőtt még akkorát az amerikai munkanélküliség, mint a koronavírus okozta gazdasági sokk miatt. A válság különösen súlyosan érinti azt az országot, ahol a szociális védőháló sokkal gyengébb az európainál, és ahol személyes katasztrófához vezethet, ha valaki elveszíti a munkáját. Kétpárti kompromisszummal történelmi nagyságú csomaggal mentenék a menthetőt, de nehéz előre jelezni, mekkora lehet a kár.