Spanyolországban 55 ezerrel nőtt a fertőzöttek száma a hétvégén

Péntek óta 379-en hunytak el a fertőzöttek közül, egy hét alatt 777-tel nőtt a halálos áldozatok száma.

  • MTI MTI
Spanyolországban 55 ezerrel nőtt a fertőzöttek száma a hétvégén

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Spanyolországban 55 ezerrel nőtt a regisztrált fertőzöttek száma a hétvégén - közölte a spanyol egészségügyi minisztérium hétfőn.

A szaktárca tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában több mint négyezer új esetet igazoltak a vizsgálatok. A járvány kezdete óta pedig több mint 1,2 millió fertőzöttet azonosítottak.

A vírus terjedésének ütemét mutatja, hogy múlt pénteken százezerből 485-en voltak fertőzöttek, míg hétfőn már 521-en.

A legtöbb napi fertőzöttet, 790-et Baszkföldről jelentették, amelyet Aragón és Galicia tartományok követnek 692 és 529 új esettel. Madridban, ahol néhány hete még kiugró volt a fertőzöttek száma a többi régióhoz képest, az elmúlt egy hónap legalacsonyabb esetszámát, 453 új fertőzöttet regisztráltak.

A dél-európai országban péntek óta 379-en hunytak el a fertőzöttek közül, egy hét alatt 777-tel emelkedett a halálos áldozatok száma, amely már meghaladja a 36 ezret.

A tartományok többsége az éjszakai kijárási tilalom mellé be- és kilépési korlátozást rendelt el területére a múlt héten, az intézkedés mintegy 39 millió embert érint.

A helyi vezetők folyamatosan figyelik a járványügyi adatokat, és készen állnak arra, hogy újabb szigorításokat rendeljenek el.
 
Asztúria tartomány autonóm kormánya a fertőzések nagy aránya miatt hétfőn azt kérte a központi kormánytól, hogy szerdától két hétre lakhelyelhagyási tilalmat léptethessen életbe területén, felfüggesztve a nem létfontosságú ágazatok működését is.

Salvador Illa, spanyol egészségügyi miniszter azonban egyelőre kizárta ennek lehetőségét, elegendőnek minősítve a jelenleg rendelkezésre álló intézkedések körét.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.