Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A jövő héten ismét előkerül az Európai Parlament állampolgári jogi bizottságában a magyar és a lengyel média helyzete.
Jövő héten a magyar és a lengyel médiaszabadságot veszik górcső alá az Európai Parlament állampolgári jogi (LIBE) szakbizottságában – derült ki a bizottság frissített napirendtervezetéből. A változást a Magyar Nemzet vette észre, ők úgy tudják, a vita a két országgal szembeni, hetes cikkely szerinti eljárásokhoz kapcsolódhat majd.
A magyar sajtószabadsággal márciusban is foglalkozott az EP. Akkor Vera Jourová uniós biztos a vitát megnyitó beszédében elmondta, hogy reméli, a magyar jogállamiság védelmében folyó hetes cikk szerinti eljárást az uniós kormányok nemsokára napirendre veszik, és akkor ismét lehet majd a média helyzetének legújabb fejleményeiről beszélni. Utalt a szeptemberben publikált jogállamisági jelentésre is, amely igen borús képet fest a magyar sajtóhelyzetéről.
Igazságszolgáltatás, sajtó, korrupció - itt sérül Brüsszel szerint a jogállamiság Magyarországon
Az Európai Bizottság első éves jogállamisági jelentésében a brüsszeli testület aggasztónak nevezte a magyar igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatos átalakításokat, és külön kitértek arra, hogy a korrupciós ügyekben a magas beosztású hivatalnokok felelősségre vonása egyelőre elmaradt. A sajtószabadságot pedig több irányból fenyegetik kormányzati lépések.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.