szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az egyre terjedő oltásellenesség és az omikron variáns miatt nem számítanak javulásra.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Már több mint 800 ezer ember halálát okozta a Covid–19 az Egyesült Államokban. Több mint 200 ezren azután vesztették életüket, hogy tavasszal elérhetővé váltak az oltások. Ez a legmagasabb nyilvántartott áldozatszám a világon, és a valós adat ennél valószínűleg rosszabb.

A 800 ezer elhunytról szóló hír akkor érkezett, amikor az országban egyre emelkedik a kórházi kezelésre szoruló covidosok száma, aminek oka a különösen fertőző és a koronavírus eredeti változatánál súlyosabb betegséget okozó delta variáns terjedése. Ott ma már szinte az összes esetért ez felelős.

Egészségügyi szakértők felhívták a figyelmet arra a szomorú tényre, hogy az Egyesült Államokban bekövetkezett halálesetek nagy része megelőzhető lett volna a széles körben elérhető és hatékony vakcináknak köszönhetően.

Jelenleg körülbelül 200 millió amerikai van teljesen beoltva, vagyis a lakosság valamivel több mint 60 százaléka. Ez jóval kevesebb, mint amennyire a tudósok szerint szükség van a járvány kordában tartásához.

Közben az Egészségügyi Világszervezet (WHO) figyelmeztetést adott ki, amely szerint új, omikron elnevezésű vírusvariáns által megfertőződöttek száma példátlan ütemben nő. Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a szervezet főigazgatója kedden azt mondta, hogy a változatot eddig 77 országban mutatták ki, de valószínűleg a világ legtöbb országában már jelen van.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!