szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tiltás év végéig érvényes.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Év végéig megtiltotta a rozs, az árpa, a hajdina, a köles, valamint a cukor, a só és a hús exportját az ukrán kormány szerdai határozatuk szerint – írta a Reuters.

A portál emlékeztetett, hogy Oroszország és Ukrajna közösen a világ búza- és árpaexportjának mintegy harminc százalékáért felelős, a döntés így Európa-szerte élelmezésbiztonsági problémákhoz és gabonahiányhoz vezethet.

Charlie McConalogue ír mezőgazdasági miniszter azt mondta, hogy 2022-ben az ország gabonaszükségletének hatvan százalékát importálják.

Az orosz–ukrán háborúról folyamatosan frissülő közvetítésben számolunk be, ezt ide kattintva éri el:

Az USA visszautasíthatja a lengyel MiG-ajánlatot, romlik a helyzet Csernobilban - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Nem járható út az, hogy olyan vadászrepülőket küldjön az USA Ukrajna fölé, amelyeket a lengyel kormány átad nekik - mondta a Pentagon szóvivője. Hajnalban újra lőni kezdték Kijevet az oroszok, eközben a nyugati cégek sorra jelentik be, hogy elhagyják Oroszországot, az amerikaiak pedig azon dolgoznak, hogy nagyobb bajok nélkül ússzák meg az orosz energiaimport leállítását.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!