Zelenszkij: Ez olyan gonosz, amely nem ismer határokat

A több tucatnyi halálos áldozatot követelő kramatorszki rakétatámadás hírére Volodimir Zeleszkij ukrán elnök és nyugati szereplők is reagáltak.

  • hvg.hu hvg.hu
Zelenszkij: Ez olyan gonosz, amely nem ismer határokat

Elítélte az ukrán elnök a kramatorszki vasútállomás ellen, vélhetően az oroszok által elkövetett rakétatámadást, amelynek a jelenlegi információk szerint legalább ötven halálos áldozata és közel száz sérültje van. Volodimir Zelenszkij ismét azzal vádolta meg az orosz haderőt, hogy szándékosan civil célpontokat támadnak. A robbanás idején a pályaudvar tele volt a várost vasúton elhagyni próbáló emberekkel, katonák nem voltak a pályaudvaron – közölte.

Nyilatkozatában cinikusan megjegyezte, hogy az oroszok a bátorságuk és erejük hiányában nem a harctérre állnak ki, hanem a civileket támadják.

Ez olyan gonosz, amely nem ismer határokat. És ha nem büntetik meg, soha nem hagyja abba”

– jelentette ki.

Ötvenen, köztük gyerekek is meghaltak a kramatorszki vasútállomást ért orosz légicsapásban

A támadást számos ország is elítélte. A Lvivbe áthelyezett amerikai nagykövetség azt írta, hogy a világ felelősségre fogja vonni Vlagyimir Putyint orosz elnököt a civilek kimenekítési központjaként szolgáló vasútállomás elleni támadásáért. A Fehér Ház szörnyűnek és horrorisztikusnak nevezte a történteket, a szóvivője a CNN-nek azt nyilatkozta, hogy támogatják Ukrajnát az orosz agresszióval szemben. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pedig úgy fogalmazott: a támadás megvetendő.

A háborúról szóló percről percre tudósításunkat itt olvashatja.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?