Pénteken összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa a libanoni robbantások miatt
Az arab országok kezdeményezésére.
HVG
Pénteken összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa a keddi és szerdai libanoni robbantások miatt – jelentette be a tanács elnöke, Szlovénia ENSZ-nagykövete, Samuel Zbogar a Reutersszerint. Tájékoztatása szerint a tanács összehívását Algéria kezdeményezte az arab országok nevében.
Antonio Guterres, az ENSZ főtitkára korábban arról beszélt a robbantásokkal kapcsolatban, hogy azok jelentős eszkalációval fenyegetnek, és elmondta, hogy mindent meg kell tenni a konfliktus kiszélesedésének az elkerüléséért. Szerinte a kommunikációs eszközök felrobbantása egy komolyabb katonai hadművelet megelőzését szolgálhatta.
A Hezbollah által használt csipogók kedden robbantak fel, a támadást Izrael hivatalosan nem kommentálta. A csipogók az első információk szerint a tajvani márka termékei voltak, a cég azonban közölte,hogy az eszközöket egy budapesti cég gyártotta és értékesítette a régióban egy licenszszerződés alapján. A Gold Apollo szerint a szerződés alapján a BAC használhatta a márkanevet, a gyártásért és az értékesítésért is ők voltak a felelősek, a tajvaniak tagadták, hogy akár a tervezéshez, akár a gyártáshoz és az eladáshoz közük lenne. A budapesti vállalat vezetője azonban arról beszélt, hogy csupán közvetítő szerepet töltött be a szerkezetek értékesítésében.
Szerdán újabb kommunikációs eszközök robbantak fel Libanonban, többek között a keddi áldozatok temetésén is. Ezúttal a Hezbollah által használt adóvevők voltak a célpontok. Kedden legalább 12-en, szerdán legalább 9-en meghaltak a támadásokban, több ezren pedig megsérültek.
Az akkumulátorok mellé rejtett robbanóanyagot a Hezbollah embereinek csipogójában hivatalosnak tűnő üzenet aktiválhatta. A síita szélsőséges szervezet és Teherán kapcsolatát pedig a napnál világosabban bizonyítja, hogy Irán teheráni nagykövete is súlyosan megsérült, az egyik szeme világát biztosan elveszítette.
A Hezbollah elleni támadásról szóló további híreinket itt olvashatják.
Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket.