A börtönben az USA legkegyetlenebb és legerőszakosabb bűnözőit tartanák fogva.
hvg.hu
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten.
Trump szerint az Egyesült Államokat „túl sokáig sanyargatták a gonosz, erőszakos és visszaeső bűnözők, a társadalom söpredéke, akik soha nem fognak mást tenni, mint nyomorúságot és szenvedést okozni”.
Az Alcatraz-szigeten lévő börtön az elnök szerint a törvény, a rend és az igazságosság szimbólumaként fog szolgálni, ahol az USA legkegyetlenebb és legerőszakosabb bűnözőit tartanák fogva.
Csak a legördögibb bűnözők érdemelték ki, hogy a legördögibb börtönben, a legszigorúbb rezsimben bűnhődjenek. Egy kopár sziklán az óceánban, ahonnan senkinek sem sikerült megszökni. Vagy talán mégis. Híres gengszterek, sokszoros gyilkosok sorának sorsa volt az Alcatraz, Al Caponéval az élükön. Az Alcatraz volt az USA válasza a húszas-harmincas évek nagy bűnözési hullámára.
„Amikor komolyabb nemzet voltunk, a múltban nem haboztunk bezárni a legveszélyesebb bűnözőket, és távol tartani őket bárkitől, akinek árthattak. Így kell lennie” – írta Trump.
Közölte, hogy nem tűrik tovább a sorozatos bűnelkövetőket, akik „mocskot, vérontást és káoszt terjesztenek az utcákon”, ezért utasította a szövetségi büntetés-végrehajtást, az igazságügyi minisztériumot, a Szövetségi Nyomozó Irodát (FBI) és a belbiztonsági minisztériumot, hogy építsék újjá és jelentősen bővítsék ki, majd nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten.
„Nem leszünk többé bűnözők, gengszterek és bírák túszai, akik félnek elvégezni a munkájukat, és nem engedik, hogy eltávolítsuk az országba illegálisan érkezett bűnözőket” – közölte az elnök.
Donald Trumpnak van más ötlete is: jelentős vámot vetne ki a külföldön forgatott filmekre.
Az elnök a jelenséget nemzetbiztonsági kockázatnak nevezte, és százszázalékos vámmal fenyegetőzik, miközben Magyarország is szépen profitált az elmúlt években az itt forgatott amerikai produkciókból.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.