See, big man, politics is harder than you thought. https://t.co/2QMoCCPSgG
Mint arról korábban beszámoltunk, Musk még márciusban szólt be Sikorskinak, amikor a lengyel politikus felvetette, hogy amennyiben a SpaceX megbízhatatlan szolgáltatónak bizonyul, keresnek majd másikat.
A vita abból indult ki, hogy egyik bejegyzésében az akkor még a Trump-adminisztráció kormányzati hatékonysági hivatalát felügyelő Musk békét sürgetett Ukrajnában, és azt írta, hogy az ukrajnai frontvonal összeomlana, ha a tulajdonában lévő Starlink műholdas internethálózat szolgáltatása leállna. Erre Sikorski úgy reagált, hogy az ukrajnai Starlinket a lengyel digitalizálási minisztérium (is) fizeti, évi 50 millió dollárt költve rá.
„Maradj csöndben, kisember. Csak elenyésző töredékét fizetitek a költségeknek. És nincs mivel helyettesíteni a Starlinket” – üzente neki erre Musk.
A lengyel külügyminiszter türelmesen kivárta a kedvező alkalmat a visszaszólásra, és ez láthatóan most jött el, amikor Donald Trump és Elon Musk látványosan egymásnak esett a közösségi médiában.
Az amerikai elnök és a világ leggazdagabb embere közötti összefeszülés részleteiről az alábbi cikkünkben írtunk:
Az éjszaka sem volt eseménytelen a techguru és az elnök hirtelen kitört csatájának fényében, Musk Trump kongresszusi felelősségrevonására szólított fel, míg Steve Bannon felvetette, hogy a Tesla-vezér is egy illegális bevándorló lehet és szerinte a milliárdost ki kellene toloncolni az országból.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.