Ukrajna kész megállapodni Magyarországgal a magyar kisebbség jogairól az EU-s csatlakozás érdekében
Az ukrán miniszterelnök-helyettes szerint a magyar kisebbséget nem sújtja annyira a háború, mint például a görög kisebbséget.
Az ukrán miniszterelnök-helyettes szerint a magyar kisebbséget nem sújtja annyira a háború, mint például a görög kisebbséget.
A két mérkőzés valószínűleg elmélyíti a jó kapcsolatokat a magyar és az izraeli kormány között, írja Justin Spike, a hírügynökség tudósítója.
Vihar előtti viszonylagos csend vagy ellenőrzött eszkaláció az izraeli-libanoni határnál – egyelőre senki nem tudja, hogy a Hamász és Izrael háborúja mellett, vagy esetleg utána az északi fronton is beindulnak-e a heves harcok.
Gyűlöletet szított a zsidókkal és a bevándorlókkal szemben is a kiújult közel-keleti konfliktus a nyugati társadalmakban. A nagyhatalmi helyezkedések ideológiai és geopolitikai szekértáborokat zavartak össze, a káosz a szélsőséges erőknek kedvezhet.
„Riasztóan jók" Trump újraválasztási esélyei. Továbbra is megy a szkander az uniós pénzek körül. A túlzott bérkiáramlás veszélyeire figyelmeztet a Valutaalap. Jót tenne-e Ukrajnának az EU-tagság? Az Amerikai Zsidó Kongresszus elnöke az izraeli válság ügyében szólalt meg. Így látják a legfontosabb nemzetközi kérdéseket a világlapok.
A megállapodás megkötésében a hírek szerint Katar, Egyiptom és az Egyesült Államok is közreműködik.
Kis híja volt, hogy Hitler már 1923-ban hatalomra jusson. Amit akkor elrontott, azt 1933-ra megcsinálta: megszerezte elegendő konzervatív politikai és gazdasági vezető támogatását.
„A hajót az Izrael és a Hamász közötti háború által érintett területek közelébe akarjuk telepíteni, hogy egyértelműen jelezzük, hogy Olaszország mit gondol, és hogyan kíván a palesztin nép felé fordulni."
Botrány tört ki a Nemzeti Múzeumban és ennek folyományaként menesztették az igazgatót, jóllehet az korábban politikai sikereket ért el a kormányfő uszályában. Most viszont azon a melegellenes törvényen bukott meg, amelyet annak idején képviselőként ő maga is elfogadott – fejti ki Stephan Löwenstein, a konzervatív német újság közép-európai tudósítója.
Az amerikai diplomácia humanitárius szüneteket igyekszik kicsikarni Izraeltől, az viszont úgy értékeli, hogy a tűzszünet csak a Hamásznak kedvezne a gázai háborúban.
Az október 7-i terrortámadás óta szerdán érte a legkevesebb légi csapás a Gázai övezetet.
Az önálló kormányzattal bíró, de hivatalosan Kínához tartozó sziget képviseleti irodát nyitna Észtországban. A másik két balti államban már van tajvani képviselet.
„A nők, gyerekek és civilek mentesülnek a Hamász támadásai alól” – ezt állította a Hamász egyik magas rangú, Katarban székelő politikai vezetője.
Izrael a légicsapások előtt rendszeresen figyelmezteti a gázai lakosokat, hogy hagyják el ingatlanukat, és a háború eleje óta lehet olyan történeteket hallani, amelyek szerint időnként telefonon hívnak fel és értesítenek civileket a várható becsapódásról. A BBC több tanú beszámolója alapján eljutott egy olyan férfihoz, akit állítólag kapott egy ilyen hívást, és megszervezte a teljes szomszédsága evakuálását. Bár a brit lap nem tudta független forrásból megerősíteni a történteket, az általuk közölt, több héttel ezelőtti eseményeket alátámasztják a bombázás előtti és utáni műholdképek, valamint a helyi közösség aznapi Facebook-beszámolóival.
Nem tárgyal az EU Orbánnal, a háború után Netanjahu felelősséget vállal a Gázai övezet biztonságáért, furcsa mérgezések miatt kerültek kórházba Horvátországban. Nem fizettek ki minden alvállalkozót az iváncsai akkugyár építkezése után. Mit keresett három kormánypárti médiavezető a Karmelitában? Megtudtuk, mi van a szuverenitásvédelmi törvénycsomagban. Ez a Radar, a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Az elrabolt magyar–izraeli lányok nagynénje is egy tel-avivi téren virraszt a túszok mihamarabbi szabadon engedéséért. Izraelben kedden tartották az emlékezés napját az egy hónappal korábban történt Hamász-mészárlás áldozatai tiszteletére. Az országban hatalmas a bizonytalanság az október 7-ei terror után, amely rendkívüli kegyetlenséggel csapott le a Gázai övezettől 3 kilométerre lévő Kfar Azar kibucra, ahova a HVG munkatársa is bejutott.
Ajándékot kaphat karácsonyra a magyar miniszterelnök Brüsszelből: nem kizárt, hogy a Bizottság addigra feloldja a befagyasztott pénzek egy részét.
„Egy helyi lakos látta őket, amikor egy kék csillagot stencileztek egy falra. Azt mondták, hogy egy harmadik féltől kaptak megbízást a munkára, pénzért cserébe, amelyet bizonyított egy orosz nyelvű beszélgetés a telefonjukban” – írta az ügyészség.
Bár egyelőre még nem tudni nagy átfogó hadműveletről a város területén, kisebb, felderítő jellegű betöréseket az IDF alakulatai már végrehajthatnak.
A fogolytáborban az orosz katonák részére orvosi ellátást, napi háromszori étkezést biztosítanak, továbbá kapcsolatot tarthatnak rokonaikkal, és a Nemzetközi Vöröskereszt képviselői is folyamatosan kapcsolatba léphetnek velük.