Fürdési tilalmat rendeltek el egy balatongyöröki strandon
Bakteriális szennyezés miatt tiltották meg a fürdőzést az egyik balatongyöröki strandon.
Bakteriális szennyezés miatt tiltották meg a fürdőzést az egyik balatongyöröki strandon.
Több szempontból – csapadékanomália, talajszárazság – is hasonló a három évvel ezelőtti durván száraz nyárhoz az idei kiindulóhelyzet. Azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy most már a Kisalföldön is aszályos állapotok uralkodnak.
Újabb beszakadások történtek a bánya környékén, amelyek tovább növelték a Korond-patak sótartalmát.
Az ömlesztett értékesítést a környezetvédelem egyik csodafegyverének tartják a kiskereskedelemben, mert megszüntetheti a rengeteg szemétbe kerülő csomagolást. Ez azonban nem ilyen egyszerű.
Gef azért áshatta ki magát a ketrecéből, hogy párt találjon magának, bár ez a Man-szigeten lehetetlen vállalkozás számára.
Az egyre szélsőségesebb időjárás mellett az sem segít, hogy az amerikai kormányok tíz év alatt teljesen leépítették a megelőzési és kárenyhítési programokat.
A spanyol kormány szerint több tényező játszott össze, melyek elindították a leállások láncreakcióját, a kibertámadást viszont kizárták.
Idén rendezik meg utoljára a rendezvényt a Cserkészparkban.
A megszokottnál 50 százaléknál magasabb, de határértéken belüli eredményeket mutattak a Szeged Tudományegyetem hétvégi mérései. A magasabb értékeket szerintük egyértelműen a Parajdról érkező só okozza.
A vegyületek között van erősen rákkeltő és genetikai károsodást okozó anyag is.
A Balaton vizének hőmérséklete már meghaladja a 20-22 °C-ot, amely ideális a nyárra jellemző algák megjelenéséhez – írja közösségi oldalán a tihanyi székhelyű HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet (BLKI).
Egy albínó színezetű, vagyis fehér eurázsiai hódot sikerült lefotózni a Hortobágyi-halastón.
Több tízmilliós kárt is okozhatott az a gazdálkodó, aki a főváros szerint illegálisan kaszált le több mint 4 hektár gyepet Óbudán, a Mocsárosdűlőben. Az egyébként védett gyep egy ugrásra képtelen fokozottan védett szöcskefaj otthona.
Ötmilliárd forintos pályázat indul a hó végén, amelyből önerő nélkül korszerűsíthetők a társasházak és lakásszövetkezetek távfűtési rendszerei. A modernizáció révén pontosan mérhetővé válik, ki mennyit fűt, és ezen sokan spórolhatnak majd.
Tavaly új korszak köszöntött be a háztartási napelemeseknél: kivezették a szaldó elszámolást. Az ezt felváltó bruttó elszámolásban már messze nem olyan kedvező az otthoni napelemes rendszerek működtetése, nem véletlen, hogy az új telepítések iránti lelkesedés is fogyatkozik. Évről évre mégis egyre többen kénytelenek megbarátkozni a bruttó elszámolással, miután 10 év után mindenkinek búcsúznia kell a szaldós kedvezménytől. Mihez kezdhet az idén 15, de jövőre már 20 ezer háztartás, aki így jár?
Újabb, pusztító fejezete nyílt a parajdi sóbánya katasztrófájának a héten: egy felelőtlennek bizonyult döntés nyomán sós víz folyt a Korond-patakon át a Kis-Küküllőbe. A felsőbb szakaszokon óceánokhoz mérhetően vált sóssá a valaha kristálytiszta patak vize, amibe így minden édesvízi élőlény belepusztul. A sós lé a Maroson keresztül várhatóan Magyarországot is eléri. Kérdés, mennyire hígul fel addig, és meddig lesz még utánpótlása. Akár egy évtizedbe is telhet, hogy helyreálljon a Küküllők élővilága.
Már több mint egy hete mérik minden nap öt helyszínen is Maros vizének sótartalmát. Egyelőre minden a határérték alatt van. Az öntözőrendszereket előre feltöltötték, és ha kell, lezárják, hogy a földekre ne kerüljön a sós vízből.
Az óbudai RoseVille az első, amely független szervezet által hitelesített uniós zöld minősítést szerzett.
A román környezetvédelmi miniszter értesítette a magyar hatóságokat, hogy pénteken sós víz éri el a Maros magyarországi szakaszát. Mircea Fechet szerint a következő 24-48 órában nagy lesz a nyomás a környezeten a magas sótartalom miatt.