Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Személyi kölcsönből és lakáshitelből is többet vettek fel az év első két hónapjában.
Újabb jelentős növekedés volt a lakossági hitelpiacon februárban: a bankok több mint 41 milliárd forint összegben adtak új személyi kölcsönöket, 37 százalékkal többet, mint tavaly februárban. Az új lakáshitelek februári összege pedig csaknem 61 milliárdot tett ki, ez 14 százalékos többletet jelent. Az első kéthavi eredmény mind a személyi kölcsönöknél, mind a lakáshiteleknél tízéves rekordot jelent.
Az új személyi kölcsönök összege január-februárban 76 milliárd forintot tett ki, ez 31 százalékos plusznak felel meg, a lakáshiteleknél elért több mint 122 milliárd forintos összeg pedig 12 százalékkal haladja meg a 2018 első két hónapjában elért szintet.
Trencsán Erika, az ingatlan.com csoporthoz tartozó money.hu vezető pénzpiaci szakértője elmondta: "az emberek a kiszámítható lakáshiteleket igénylik. A kockázatos, változó kamatozású lakáshitelek aránya az év első két hónapjában mindössze 4 százalékot tett ki, ami elenyésző a teljes piacra vetítve. A biztonságosabb, több mint egy évre fix kamatozást garantáló lakáshiteleknél az 5-10 évig rögzített törlesztésű lakáshiteleké a főszerep, ezek adják a teljes piac 60 százalékát."
A money.hu kalkulációi szerint április elején egy 10 millió forintos, 20 éves futamidejű, legalább 5 évig fix törlesztést kínáló lakáshitelek közül a legolcsóbbak 4 százalék alatti teljes hiteldíjmutatóval voltak elérhetőek, ez kezdetben havi 60 ezer forintos törlesztést jelent.
A szakértő szerint a kormány elmúlt hetekben bejelentett gyermekvállalást ösztönző intézkedései, köztük a júliustól elérhető babaváró hitel, valamint a családi otthonteremtési program bővítése az idén többletkeresletet hozhat a lakossági hitelpiacra.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.