Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Előzetes bejelentés nélkül változtatnak a Molt terhelő extraprofitadó szabályain.
Megváltoztatja a kormány a Molt terhelő extraprofitadóra vonatkozó szabályokat – vette észre a szerda este kihirdetett módosítást a Portfolio.hu.
A kormány előzetesen nem kommunikált döntése alapján az olajipari vállalat 2023-ban új, árbevétel-arányos különadót fog fizetni a tavalyi éves árbevétele után. A 2,8 százalékos adóteher a lap szerint önmagában közel 270 milliárd forintos tételt jelenthet.
Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ténylegesen ennyivel többet kell fizetnie a vállalatnak, mivel a másik oldalon a kormányrendelet több könnyítést is tartalmaz, így összességében inkább adóteher-átrendezésről van szó, mint adóemelésről.
A Portfolio szerint a rendeletet feltehetőleg ösztönzési céllal alkották meg, hogy a Mol kitermelését és olajimportját befolyásolják.
Bármit mond a kormány, az „extraprofitadók" pusztán a pénzbehajtásról szólnak, és még az inflációt is növelik
Egy kivételével az „extraprofitadóknak" semmi közük az extra profithoz, többnyire nem is a profitot terhelik. Tavaly az adók alanyait nem vágták földhöz a sarcok, de egyes esetekben idén már más lehet a helyzet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.