Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Lassan jöhet a jövő évi büdzsétervezet.
Elfogadta az Országgyűlés a rezsivédelmi költségvetés módosítását – adta hírül közleményben a Pénzügyminisztérium, miután a pénteki plenáris ülésen 131 igen szavazattal, 54 nem ellenében megszavazták a 2023-as költségvetési törvény módosítását.
Az elfogadás nem tartogatott különösebb meglepetéseket, pláne, hogy egy-két apró módosítást leszámítva egy olyan változatra adta áldását a T. Ház, amelyet rendeletben tavaly év végén már kiadott a kormány. Erről itt írtunk bővebben:
Az utolsó fillérig megnéztük, hogyan írta át a kormány a költségvetést
Ahogy drágul minden, sokkal több adót fogunk fizetni, így aztán lesz miből költeni - olvasható ki a költségvetés teljesen újraírt, épp az év vége előtt kihirdetett verziójából. A rezsi annyira elszáll, hogy a különadók nem lesznek elegendőek a rezsivédelmi alapra, az állam inkább üt egy ezermilliárdosnál is nagyobb lyukat a kasszán.
A kabinet ugyanis - hiába a választás, az elszaladó infláció vagy a háború - tavaly sem szakított azzal, hogy már nyáron (nem sokkal a kormány hivatalba lépése után, és nem sokkal az utána berobbanó energiaválság és infláció előtt) elfogadtatta a büdzsétörvényt, később azonban látszott, hogy az abban szereplő számok tarthatatlanok. Az már akkor sem volt világos, hogy kétharmados többséggel a háta mögött miért nem vette a kormány a fáradságot arra, hogy még egyszer végigzavarja a módosítást annak hatályba lépése (vagyis 2023 január elseje) előtt az Országgyűlésen, annyit mindenesetre engedett az ellenzéknek, hogy bejelentették: a tavaszi ülésszaknak törvénymódosítás formájában is benyújtják az év végén rendeletben kiadott változatot.
És hogy mennyire szól a rezsivédelemről és a családokról a költségvetés? Ezt ebben a cikkben elemeztük:
A „rezsivédelem" költségvetése: 600 milliárd sportra, 5 milliárd a 30 év alatti anyákra
A kormány átírta a 2023-as költségvetést, de a bőréből nem tudott kibújni, a sporton csak nem sikerült spórolni. 2024-től drasztikusan csökkennek a lakásépítési támogatások, csökken az önkormányzatok támogatása, ellenben brutálisan megdrágul az államadósság finanszírozása. „A 2023-as költségvetés a rezsivédelem költségvetése" szögezi le a Pénzügyminisztérium közleménye, amelyben beszámolnak arról, hogy a kormány benyújtotta az Országgyűlésnek a 2023-as költségvetést módosító törvényjavaslatot.
Azt is tudjuk persze, hogy igazából nincs jelentősége, mit fogad el a kormány vagy az Országgyűlés egy adott pillanatban, a büdzsét a Fidesz-KDNP-kormány nem tekinti kőbe vésettnek. A 2022-es törvényt például többször írták át, mint ahány hét van egy évben:
Hatvanszor írta át a kormány a 2022-es költségvetést, fillérre pontosan átnéztük, hogyan
2022-ben is folytatta a kormány a saját hagyományát: már-már napi szinten írták át rendeletekkel a költségvetést, hogy aztán az év végére már szinte rá se lehessen ismerni. Nem voltak az átláthatóság bajnokai, mi viszont átnéztük az év összes Magyar Közlönyét, és összegyűjtöttük, pontosan hogyan varitálták át a büdzsét menet közben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.