szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A kaposvári diákgyilkosság részletes ismerete nélkül meg lehet állapítani azt, ha a diákok környezetében felismerik a konfliktust, akkor a tragédia megelőzhető lett volna - mondta Gönczöl Katalin, az igazságügyi tárca büntetőjogi szakállamtitkára.

"Nem ismerem a mostani szörnyűséges diákgyilkosságnak a pontos történetét, azt azonban meg lehet állapítani, ha a konfliktust az iskola felismeri és időben segít a gyerekeknek a feszültséget feloldani, akkor nem reflexszerűen nyúltak volna a legsúlyosabb eszközhöz" - mondta Gönczöl Katalin, aki egyben az Országos Bűnmegelőzési Bizottság elnöke is.
 
A szakállamtitkár szerint ezek a tragédiák megelőzhetőek. Fontosnak nevezte, hogy a következő három évben, döntően az európai uniós támogatásoknak köszönhetően kilenc milliárd forint áll rendelkezésre a különböző bűnmegelőzési programok finanszírozására.
 
A szakállamtitkár az Országos Bűnmegelőzési Bizottság pályázatán nyertes program záróünnepségén vett részt Kecskeméten. A program keretében egy év alatt 56 ember töltötte büntetését közérdekű munkával. Közülük 20-an kisgépkezelői képzésen vettek részt.
 
Közérdekű munka büntetés kisebb súlyú bűncselekmények elkövetőivel szemben, bírósági ítélettel alkalmazott, szabadságelvonással nem járó büntetés, melynek végrehajtását az Igazságügyi Hivatal Pártfogói Felügyelői Szolgálata ellenőrzi.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

HavariaPress Itthon

Brutálisan megölték, mert jó tanuló volt?

Egyre jobb iskolai eredményei miatt kellett meghalnia - egyes információk szerint - annak a tizenéves fiúnak, akit a rendőrség gyanúja szerint két osztálytársa gyilkolt meg a múlt hét közepén Kaposvárott.