Kifogyott az elem? Így majd úgy használhatja tovább, mintha új lenne

Amikor úgy tűnik, hogy kifogyott egy elem, hajlamosak vagyunk lemondani róla, pedig még ilyenkor is lehet életet lehelni beléjük.

  • hvg.hu hvg.hu
Kifogyott az elem? Így majd úgy használhatja tovább, mintha új lenne

Bár manapság, az újratölthető akkumulátorok és elemek világában kisebb a jelentőségük az egyszer használatos ceruza- és hasonló elemeknek, azért jó pár eszköz van, amelyekbe ilyeneket teszünk. Amikor kifogy belőlük a szufla, jó esetben a veszélyeshulladék-tárolóban, rosszabb esetben a háztartási hulladékok között végzik, s ha nincs helyettük másik, akkor abba kell hagynunk, amit csináltunk.

Ilyen esetekben jöhet majd jól a Batteriser nevű újdonság, amelyik az utolsó csepp energiát is kipréseli a halottnak vélt elemből.

Batteroo

Egy vékony, rozsdamentes acélból készült kis szerkezetet kell az elemre húzni, és máris úgy tűnik, teljesen fel van töltve. Ez amúgy csak 80 százaléknyi pluszenergiát jelent, de ez bőven elég lehet ahhoz, hogy befejezzük, amit éppen csináltunk.

A Batteries AA, AAA, C és D méretű elemekhez illeszkedik. Szeptembertől árulják majd, és a négydarabos csomag 10 dollárba fog kerülni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?