A világ első 3D-nyomtatott zsebórája működni működik, viszont egy jó nagy zseb kell hozzá.
hvg.hu
Őszintén meglepődtünk volna, ha a 3D-nyomtatást nem a svájciak használták volna először egy működőképes óra készítésére. Az eszközt nem egy nagy cég, hanem egy mérnök, Christoph Laimer álmodta meg és készítette el.
A Hodinkee beszámolója szerint az, hogy sikerült létrehozni az órát, igazi mérnöki bravúr, ugyanakkor a technológiát bőven van még hova fejleszteni. Hogy mást ne mondjunk, az óra egy felhúzással csupán 30 percig tud működni, és nem is annyira pontos, mint azt a svájci óráktól egyébként megszokhattuk. Ráadásul zsebórához képest meglehetősen nagy, nagyjából 9 centiméter széles és magas, amihez azért egy méretes zsebre van szükség.
Ettől függetlenül az, hogy Lamier egy ilyen szerkezetet pakolt össze, remekül bizonyítja, hogy a 3D-nyomtatást az óragyártásban is lehet hasznosítani. Az eszközben csupán a csavarok és alátétek vannak fémből. A svájci mérnök a terveket bárki számára elérhetővé tette, a Thingiverse-ről le lehet tölteni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.