Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Donald Trump nemrég arról beszélt, nem szeretné, ha az Apple Indiában gyártaná le az amerikai piacra szánt iPhone-okat.
Tim Cook, az Apple vezérigazgatója a hónap elején arról beszélt, hogy a vállalat Indiában gyártott iPhone-okat fog importálni az Egyesült Államokba, hogy kielégítse az amerikai kereslet nagy részét. Úgy tűnik azonban, Donald Trump nincs elragadtatva az ötlettől.
Az amerikai elnök a dohai gazdasági csúcstalálkozón arról beszélt, hogy találkozott Cookkal, és arra kérte, hogy hagyja abba az indiai bővítést, és ehelyett az Egyesült Államokban növelje a termelést. Mint ismert, Trump súlyos vámmal illetett minden olyan terméket, amely Kínából kerül az Egyesült Államokba, így a cégek egy része olyan országokból igyekszik importálni, amelyekre alacsonyabb büntetővámokat szabott ki az adminisztráció.
Trump állítása szerint azt mondta Cooknak, nem akarja, hogy Indiában növelje a gyártási kapacitását az Apple, ehelyett ezt az Egyesült Államokban kellene megtennie. Persze növelheti az indiai kapacitást is, ha az indiai piacról akar gondoskodni. Az amerikai elnök szerint az Apple hamarosan növelni fogja a kapacitását Amerikában, bár arra nem tért ki, hogy pontosan mikortól.
Az Apple nem reagált a nyilatkozatra.
A TechCrunch emlékeztet: az Apple nemrég bejelentette, hogy a következő négy évben 500 milliárd dollárt fog költeni az amerikai gyártási kapacitás bővítésére, különféle helyszíneken épít majd létesítményeket, és több mint 20 ezer embert fog felvenni.
Trump egy nappal azután beszélt az Apple indiai helyzetéről, hogy India jóváhagyta a Foxconn 435 millió dolláros projektjét, amely Apple-chipeket fog gyártani az országban. A vállalat ambiciózus terveket szőtt az indiai termelés növelésére és alternatív gyártóegységek létrehozására, amellyel csökkentené a Kínától való függőségét.
A Bloomberg áprilisi jelentése szerint az Apple már az iPhone-ok 20 százalékát gyártja Indiában, és azt tervezi, hogy 2026-ra az összes telefonját erről a piacról importálja majd az Egyesült Államokba.
Néhány napja egyébként kiderült, kilencvennapos szünet jön az amerikai–kínai vámháborúban, ezen időszak alatt 115 százalékkal alacsonyabb vámok lesznek érvényben. Ez azt jelenti, hogy az amerikai vámok 145 százalékról 30-ra, a kínaiak pedig 125 százalékról 10-re mérséklődtek május 14-étől.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.