Kéretlen Orbán-közeli ajánlatokról beszél a 24.hu tulajdonosa, de nem adja el cégét
Varga Zoltán médiavállalkozó Bloombergnek adott interjúja és a folytatódó uniós jogállamisági vita a hvg360 reggeli lapszemléjében.
Varga Zoltán médiavállalkozó Bloombergnek adott interjúja és a folytatódó uniós jogállamisági vita a hvg360 reggeli lapszemléjében.
A nemzet jövedelmi különbségei előre jelzik, mennyire gyakran csókolóznak az emberek – ezért a kutatásért járt a 2020-as közgazdasági IgNobel-díj. Egy első ránézésre teljesen szürreális, de nagyon is komolyan vehető vizsgálatról van szó, megérdemli, hogy helyet kapjon a közgazdasági elméleteket bemutató sorozatunkban.
Keserű kanyarokkal teli út vezette a Monty Python alapítóját a humor nagyszínpadára. Eric Idle egy nyirkos észak-angliai kisvárosból indulva kultúrtörténelmet írt a Brian életével, a Gyalog galoppal és megannyi más darabbal. Python-sztorikkal, hírességekkel és öniróniával zsúfolt életrajzát részletekben közöljük.
Ha eddig nem voltunk biztosak abban, hogy mi is a populizmus, most maga Orbán Viktor segített ebben eligazodni. Ha valaki tudni vélte, mi az, most megerősödhetett meggyőződésében, ha elolvasta a miniszterelnök-pártelnök politikai szezonnyitó esszéjét, amelyben a populizmus szó egyébként nem is szerepel. Vélemény.
A koronavírus-járvány miatt állásukat vesztett nők ezrei csatlakoztak ahhoz a londoni székhelyű internetes vállalkozáshoz, ahol a szereplők méltányos díjazást kapnak, ha egy webkamerán keresztül beengedik az előfizetőket az intim szférájukba. A platformnak ma már világszerte több tízmillió nézője van.
Az ENSZ és a Vogue amerikai magazin egyaránt méltatta K.K. Sailadzsát, Kerala indiai szövetségi állam egészségügyi miniszterét, aki a világnak példát mutatva, időben hozott intézkedésekkel fékezte meg a koronavírus-járványt.
A műanyagoknál kevésbé félnek tőle, pedig a világ fuldoklik a betonban és a cementgyártás során keletkező szén-dioxidban. Számos reformtechnológiát fejlesztenek, ám az ipar csak vonakodva veszi át őket.
A legégetőbb környezeti problémák egyike az élővizek műanyagszennyezése, a hamburgi Fraunhofer Tengeri Szállítmányozási és Szolgáltatási Központban pedig erre találtak egy automatizált megoldást.
Idén is megtartották a hagyományos kulturális fesztiválokat Kolozsváron, Nagyszebenben, Nagybányán és Brassóban is, bár a koronavírus-járvány miatt volt olyan rendezvény, ami ezúttal csak önmaga árnyéka lehetett. A közönség viszont mindenhol fegyelmezetten betartotta a járványügyi előírásokat.
Lelkes támogatói bármilyen vállalkozásnak lehetnek, de tartósan csak olyan tartalmakra lehet építeni, amelyek ingyen máshol nem érhetők el.
Fellegi Tamás korábbi miniszter társaival új céget alapított egy badacsonytomaji beruházás szervezésére.
Mi a nevetséges az ingyenes vírusteszten? Szuperkupa "szuper" lezárásokkal. Járványregulákat írnak felül a bankrablók. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A bérleti díjak alakulásában feltűnő a koronavírus-járvány hatása, de a lakásárakat tekintve nem váltak be a jóslatok: a nyáron is folyamatosan emelkedtek a négyzetméterárak a hazai ingatlanpiacon.
Egy ideológiai alakváltó kalandozása a szórakoztató irodalomban. Kimerítően az „Orbán-esszéről”. Vélemény.
Érzéketlenség, kapzsiság, felelőtlenség, irigység, önzőség, cserbenhagyás, szegénység és rengeteg pénz. Egy 45 éve született klasszikus album hívószavai csak felerősödtek a megjelenése óta eltelt időben.
A harlekinkatica betelepítése Európába és Amerikába rosszul sült el, minden más katicát kiirt. Csak pár éve derült ki, hogyan. A történetet Zsámboki János biológus ismerteti.
Azok a "jó magyarok", akik most ellenzik a román Trianon-törvényt, valójában egyetértenek azzal (és a törvényt megalkotókkal), hiszen ők maguk hasonló szellemben törvénykeznének fordított esetben.
Mivel az önkormányzati megrendelők szép lassan eltűnnek, a befektetők pedig a járvány miatt kivárnak, a hazai építőipar sorsa nagyrészt az államtól függ. Ráadásul a számlák kifizetésének csúszása miatt az év végéig több mint 250 milliárd forintnyi tartozás halmozódhat fel az ágazatban.
Kettős szorításban él a koronavírus második, az elsőnél talán veszélyesebb hullámával harcoló emberiség: miközben még nincs vakcina a kór ellen, szinte biztosra vezető, hogy belátható időn belül újabb, a Covid-19-nél súlyosabb pandémiák jelenhetnek meg. S ami a legfélelmetesebb, nem kell sok pénz és nagy szaktudás egy mesterséges kórokozó létrehozásához. Csak egy kis düh.
Nem kell inzulint injekciózni, hanem egyszerűen magától termelődik, mondjuk a bőr alatt. A cukorbetegek álma kissé közelebb került a megvalósuláshoz az amerikai Pennsylvaniai Egyetem kutatócsoportjának jóvoltából.