Enyhén erősödött a forint az euróval szemben
Enyhén erősödött a forint a bankközi devizapiacon pénteken délután, az eurót fél négy körül 245,90-246 forinton jegyezték a csütörtöki 246,05/15 forint után.
Enyhén erősödött a forint a bankközi devizapiacon pénteken délután, az eurót fél négy körül 245,90-246 forinton jegyezték a csütörtöki 246,05/15 forint után.
Tovább erősödött a forint a bankközi devizapiacon, az eurót kilenc óra körül 245,30/40 forinton jegyezték a szerda délutáni 245,85-246,05 forint után.
A húsvéti ünnepek előtt lanyha forgalom várható a forint piacán, a forint bizonyára továbbra is a térségi valutákkal együtt mozog, csakúgy, mint az előző napokban. Ha a közép-európai idő szerint délután megjelenő amerikai foglalkoztatási és munkanélküliségi adatok gyengeséget jeleznek, akkor az euró erősödhet, a forint 247/euróig gyengülhet, írta befektetési banki elemzők véleményét idézve péntek reggel a Dow Jones hírügynökség.
Gyér forgalomban erősödött a forint a bankközi devizapiacon kedden, az eurót fél négy körül 246,50/60 forinton jegyezték a hétfői 247,65/75 forint után.
A modernizáló Szaúd-Arábia és a konzerváló Irán pillanatnyilag enyhülő küzdelmének kimenetele alapvetően befolyásolja, hogy mi történik a Közel-Keleten, és ez a globális rendre is kihat. Donald Trump hivatalba lépésével az USA szerepe is változhat a térségben, nem biztos, hogy az újraválasztott elnök ugyanazt a politikát folytatná, amit az első ciklusában vitt.
Hatalmas sikerrel zajlik Lázár János építési és közlekedési minisztersége. Mind a kettőben nagyon jó, mindent nagyon jól megold, állapítja meg Ceglédi Zoltán, aki néhány példát gyűjtött csokorba, hogy bemutassa a lázári diadalmenetet. Szóba kerül a 21-es főút zenélő szakasza, amit be kellett fásítani, mert zavarja az ottlakókat, ám a végeredményt látva nem lehet teljes a lőrinciek öröme. Hallhatjuk, hogyan halad át a Szegedre tervezett harmadik Tisza-híd nyomvonala az egyetem hőközpontján és további épületeken. És persze nem maradhat ki a bombasláger, a MÁV működése.
Novemberben újra nagyot szólt az úgynevezett sötétszélcsend. Európa jelentős részén hirtelen kilőttek a másnapi tőzsdei áramárak, ilyenkor Magyarországon különösen nagy a drágulás. Az árrobbanás fő oka, hogy ilyenkor – napfény és szél híján – leáll Németország óriási megújulóerőmű-parkja. A szakértő szerint ilyenkor itthon szeretnek Németországra és a zöldpolitikára mutogatni, miközben igazából nálunk van a probléma, a mi régiónkban nincs elég kapacitás. A rossz hír az, hogy időről időre újra beáll a sötétszélcsend, és lesz miatta tőzsdei árrodeó, miközben a jelenség annál bonyolultabb, hogy el lehessen intézni egy sima németezéssel.
Neves külföldi művészekre, közéleti személyiségekre, sportolókra emlékezünk.
A Dél-Koreában hadiállapotot kihirdető, majd visszaszívó elnököt az ellenzéknek másodjára sikerült eltávolítania a hatalomból. Jun Szuk Jeol sorsáról az alkotmánybíróság dönt. Az események alakulása nem ritkaság Dél-Koreában, ahol a rendszerváltás óta hét elnökből hárman kerültek börtönbe. A szombati események azonban azt mutatják, hogy az országban virágzik a demokrácia.
Nem kellett körmöt rágni, mint 2016-ban. Nem volt (vélt) indok kétségbe vonni a választási eredményt, mint 2020-ban.