Törékeny dolgokról írt, amik összeroppantják az embert
Egyik legjelentősebb könyvének újraolvasásával emlékezünk a múlt héten elhunyt íróra.
Egyik legjelentősebb könyvének újraolvasásával emlékezünk a múlt héten elhunyt íróra.
A Széchenyi- és József Attila-díjas író, műfordító, irodalomtörténész 88 éves volt.
Az ÖVP szakadékba zuhant. Önmagát veri szét és ez, párosulva a baloldal gyengeségével, töri az utat a demokrácia rablólovagjai számára a tekintélyuralmi állam felé – írja Wolfgang Müller-Funk.
Az újságíróból, a közmédia, majd a HírTv műsorvezetőjéből a Fidesz sajtófőnökének szegődött Havasi Bertalan több mint 12 évig volt Orbán Viktor mellett, mígnem váratlanul távozott. Az indok – amit egyelőre csak találgatunk – legalább annyira érdekes lehet, mint Havasi jövője. Az sem túlzás, hogy Havasi szinte pótolhatatlan űrt hagy maga után: embert próbáló feladat Orbán árnyékának lenni.
Nem kétséges, hogy a szabadulók között lesznek olyanok, akik ugyanott folytatják az erőszakot, ahol abbahagyták, vagy még erőszakosabbá válnak. De olyanok is vannak, akiknek teljesen megváltozik a viszonyuk az izraeliekhez és Izraelhez is. Sokszor egyetlen gesztus is elég a változáshoz. Van olyan palesztin kollégám, aki a börtönben megnézte a Schindler listáját – ez indította el a békeaktivistává válás útján, aki képes és akar az izraeliekkel együtt dolgozni a mindenki számára jobb jövőért. Vélemény.
Acemoglu veszélyesnek tartja, elvész a bizalom a nyugati demokráciákban. A közösségi hálózatok szerinte erősítik a szélsőségeket.
Volt, amikor még Magyarországra is nehezen kaphatott útlevelet egy romániai állampolgár. Kinga számára örömteli, hogy ő dönthet a sorsáról. És már döntött is: vissza Hurghadába!
Omlik az AfD elé emelt tűzfal. Az EU töri a fejét, mit lépjen, ha Trump ellene is elindítja a vámháborút. A New York Timesban üzen az amerikai elnöknek a lengyel külügyminiszter. Évtizedekig tartott, amíg az USA kiépítette puha hatalmát a világban, Trump most hetek alatt lerombolja. Témák a világsajtóból.