Törékeny dolgokról írt, amik összeroppantják az embert
Egyik legjelentősebb könyvének újraolvasásával emlékezünk a múlt héten elhunyt íróra.
Egyik legjelentősebb könyvének újraolvasásával emlékezünk a múlt héten elhunyt íróra.
A Széchenyi- és József Attila-díjas író, műfordító, irodalomtörténész 88 éves volt.
A kormányhoz közel álló ismert filmművészek egyike váltotta az eddigi tulajdonost abban a projektcégben, amely a tatárjárásról szóló filmet, az 1242 – A Nyugat kapujában című produkciót gyártja.
Praktikus kamra- és vécétanácsok Skandináviából, ahol az egész lakosságot igyekeznek felkészíteni, mit tehetnek önmagukért az emberek, ha nincs villany vagy víz, és nem lehet bevásárolni.
Hamarosan visszajárnak az államnak azok a laptopok, amelyeket három éve a kampányban osztottak szét a diákok között. De ki fogja a visszaadást lebonyolítani? Egyáltalán mit lehet még kezdeni ezekkel a gépekkel? Érnek bármit? És volt-e ennek az egésznek értelme?
Súlyos hiba, hogy Orbán Viktor vörös szőnyeget terít az izraeli kormányfő lábai elé. Netanjahu túllép azon, hogy Orbán eszközként használja az antiszemitizmust is, amikor szavazatokat igyekszik szerezni. A Le Pen-ítélet utáni vita azt idézi, hogy amikor pár éve populisták kerültek hatalomra Magyarországon és Lengyelországban. Kína esélyt lát Trump kulturális forradalmában. Témák és vélemények a világsajtóból.
Szakítottak a hagyományos klinikai diagnosztizálási módszerekkel amerikai és spanyol kutatók: okosórákról gyűjtött adatok segítségével próbáltak azonosítani pszichiátriai betegségeket. Az eredmények alapján úgy néz ki, sikerrel.
Egyre élesebb a feszültség Kína és az Egyesült Államok között, az ázsiai ország most az USA szórakoztatóiparának csap oda válaszul Donald Trump védővámjaira. Önmagában a filmipar nem képvisel akkora értéket, hogy csak ettől meghajoljon Trump, a lépésnek a szimbolikája viszont kétségtelen, és a szórakoztatóipar többi szegmensében is szívhatják a fogukat az amerikai vevők.