Radar360: Brüsszelből üzentek Orbánnak, szörnyű pusztítás Albániában
Könnyek közt vette át díját az első magyar Emmy-díjas, rács mögé kerül a volt MVM-vezér, videón a drezdai műkincsrablók.
Könnyek közt vette át díját az első magyar Emmy-díjas, rács mögé kerül a volt MVM-vezér, videón a drezdai műkincsrablók.
Legújabban szúrós szagú víz folyik a Mátrai Erőműnél, a magyar kormány mégis figyelembe veszi az emberek véleményét. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Másfél évtizeddel a keleti nyitás meghirdetése után a nemzetgazdasági miniszter meghirdette a keleti nyitást, a kancelláriaminiszter pedig bejelentette az új gazdaságpolitikát, amiben annyi innováció van, hogy a kormány olcsó hitelt szór a tinédzserekre, költsék, amire akarják. A gazdaság vergődik, a forint gyengül. A kormány Németországra mutogat, működő, működtethető gazdaságpolitikai koncepció nincs, csak az uniós partnerek hergelése és az ország elszigetelése, ami önmagában költséges mutatvány.
Októberben töltötte be a nyolcvanat Udo Kier, az elmúlt fél évszázad megbízható filmes gonosza, az élő kapocs Bódy Gábor és Lars von Trier, Gus Van Sant és Michael Bay, Madonna és Schwarzenegger, Drakula és a Holdon lakó nácik között. A Palm Springs-i sivatagban élő legendával telefonon beszélgettünk.
Sorsdöntőnek ígérkezik Bulgária és Románia schengeni tagsága szempontjából az osztrák belügyminiszter mai, budapesti útja, írja a Die Presse. A Deutsche Welle a nacionalisták előretörésére számít a romániai választásokon. Veszélyes bűvésztrükk, hogy Putyin az atomfegyverrel fenyegetőzik, írja a Bloomberg. Hogy Biden 180 fokos fordulatot hajtott végre Ukrajnában az amerikai rakéták kapcsán, az mutatja, milyen gyenge a külpolitikája, írja a Der Standard szerzője. Donald Trump személyi döntéseit elemzi a New York Times és a Wall Street Journal. Utóbbi egy másik cikke szerint a Nemzetközi Büntetőbíróság támadást intézett Izrael és az Egyesült Államok ellen. Erősödik az antiszemitizmus Európában, írja az Economist. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Megjelent a negyedik kötet Cserhalmi Dániel ÁVH-regényciklusából. A könyvek műfajukat tekintve jól illeszkednek a 2000-es évek végén indult krimidömping darabjai közé, bizonyos szempontból azonban mégis elütnek. Cserhalmi ugyanis nemcsak a holttest-nyomozás-újabb holttest-még több nyomozás-csavar-végkifejlet sémában gondolkodik, hanem egyúttal megpróbálja bevezetni az olvasóit az ’50-es évek Magyarországának félelemmel és paranoiával teli mindennapjaiba is.
Meglett Schadl György kisrepülője, amelyről nem volt hajlandó elárulni, hol van, és egész váratlan módon egy repülőtéren találtak rá. A Duma Aktuálban szó esik a milliárdosok telekocsis repülőzéséről, a felszállás nehézségeiről, és azt is megtudjuk, mennyire lenne más a Duma, ha bármelyik vidéki városba el lehetne ugrani azonnal, de csak a reptéren lehetne fellépés.