Az Oscart kapta: egy könyörtelen humorú dél-koreai thriller

A cannes-i filmfesztiválon Arany Pálmát nyert, idehaza a minap bemutatott alkotás egyebek mellett arról szól, hogy a társadalmi egyenlőtlenséget, igazságtalanságot lehetetlen megváltoztatni.

Az Oscart kapta: egy könyörtelen humorú dél-koreai thriller

A szegénynegyed egyik maszatos szuterénjében a vécécsészén guggoló testvérek újra fent vannak a neten. A százszázalékos lefedettségű, nagy sebességű struktúrát kiépítő Dél-Koreában többen lopják a szolgáltatást, mint ahányan meg tudják fizetni a 7 dolláros lattét a Starbucksban. Miután a Kim család tagjai megünneplik a „szent wifi” csodálatos visszajövetelét, arra gondolnak, talán változna a nyomorúságos életük, és elfogadják a pizzageneráció egyik alvállalkozójának munkaajánlatát.

A família – fél évszázaddal Fábri Zoltán Isten hozta, őrnagy úr! című filmjének megszületését követően – belevág a dobozolásba. A megroppant idegzetű frontharcos álma azonban nem valósult meg arról, hogy a Föld nemzetei a jövőben saját karakterológiájuknak megfelelő dobozokat hajtogatnak. Sok milliárd pizzásdoboznak változatlanul nincs nemzeti jellege, viszont dobozolni változatlanul lélekölő, ráadásul rosszul fizet.

A múlt hét óta a magyar mozikban is látható dél-koreai Élősködők című film másik családja néhány kilométernyire a szegénynegyedtől, a Gangnam városrészben él.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.