Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Az USA és Kína is győzelemként értékelte a tűzszünet megkötését a kereskedelmi háborúban, ami azt eredményezte, hogy a világ két legnagyobb gazdasága eltávolodott egymástól.
Nem küldött biztató üzenetet a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Davosba a Világgazdasági Fórumnak. Lefelé módosította ugyanis az idei és a 2021-es növekedési kilátásokat. A Valutaalap szerint a világgazdaság 2020-ban a tavaly októberben jósolt 3,4 helyett 3,3, jövőre pedig 3,6 helyett 3,4 százalékkal gyarapodhat. Az pedig, hogy a kilátások nem rosszabbak, csak annak köszönhető, hogy a lassulás jeleit látva a világ 49 jegybankja tavaly 71 kamatcsökkentést hajtott végre, ami Krisztalina Georgieva, az IMF bolgár vezérigazgatója szerint a 2008-ban kirobbant válság óta a leginkább összehangolt monetáris politikai lépéssorozat volt.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira. A jövőben öt évig rejtve maradhat az is, hogy mennyit költöttek Sulyok Tamás államfő vagy a legfőbb ügyész látogatásaira.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.