Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem kért a kizárólag tökéletes ügyeket kedvelő, s a beismerő vallomást erőltető japán igazságszolgáltatásból Carlos Ghosn, a Renault-Nissan autóipari szövetség exelnöke, aki kalandos úton elmenekült Japánból, s most volt cégét és a szigetország ügyészeit vádolja összejátszással abban, hogy tönkre tegyék.
Szigorítják a repülőtéri biztonsági intézkedéseket és a feltételesen szabadlábra helyezett vádlottakra vonatkozó szabályokat – jelentette be hétfői sajtóértekezletén Mori Maszako japán igazságügy-miniszter, miután a szigetország kormányapparátusa magához tért az egyhetes újévi szünetből. A nem részletezett intézkedések eső után köpönyeg jelleggel születnek meg, reakcióként arra, hogy az ünnepek alatt tokiói házi őrizetéből és magából az országból is meglépett Carlos Ghosn, a francia Renault és a japán Nissan alkotta autóipari csoport volt irányítója, aki ellen pénzügyi szabálytalanságok miatt emeltek vádat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.