Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Fehéroroszországról aktuálisan nem a szavazófülkék, hanem az utca és/vagy a nemzetközi diplomácia tárgyalótermei határoznak. Ez a tény pedig válasz mindazoknak, akik a minszki eseményekből a bárdolatlan populisták világméretű visszaszorulását olvassák ki. Vélemény.
Alekszandr Lukasenko besorolása, szerepe és helyzete elég egyértelmű, Vlagyimir Putyiné és Donald Trumpé, Marine Le Pené és Matteo Salvinié, Jaroslaw Kaczynskié és Orbán Viktoré pedig nem az. A fehérorosz diktátor 26 éve van hatalmon, a többiek ennél kevesebb ideje, vagy még nem is kerültek hatalomra.
Nem tudhatjuk, hogy a most karhatalmi erővel föllépő Lukasenko meddig húzza, de amennyiben belebukik ebbe a szituációba, úgy a legkézenfekvőbb megfejtés szerint például nekünk, magyaroknak ez azt üzeni, hogy nincs más dolgunk, mint leülni egy sámlira, és várni 16 évig, hogy egy átlagos hírfogyasztónak ne a szégyenletes migránspropaganda és Németh Szilárd pacalreceptje legyen a mindennapi betevője. A belorusz rendszeren látszanak ugyanis az elfáradás jelei, a feltörekvő vagy itt-ott uralmon lévő jogtipró demagógékon meg többnyire nem.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.