Az utolsó kockáig ki van találva az új cseh sorozat
Remek kémsorozattal rukkoltak elő a régiónkból. A politikai-társadalmi-titkosszolgálati krimik kedvelőinek kihagyhatatlan.
Remek kémsorozattal rukkoltak elő a régiónkból. A politikai-társadalmi-titkosszolgálati krimik kedvelőinek kihagyhatatlan.
„Ha egytől tízig terjedő skálán nézzük, hogy mennyire vagyok kiégve, akkor kilenc és felet mondanék” – mondja Molnár Ágnes közösségszervező, aki ennek ellenére fáradhatatlanul intézi a debreceni Baross16 ügyeit. A közösségi tér az elmúlt hetekben egy szélsőjobbos támadás miatt került a hírekbe, de az atrocitás után rengeteg támogató megnyilvánulást is kaptak. Hogyan lett a közösség a városvezetés ősellensége, hogyan fogyott el körülöttük a levegő a városban? Mi a szerepe mindebben a döntéshozók kommunikációjának? HVG-Portré.
A WorldCom alig több mint tíz év alatt az USA egyik, ha nem a legnagyobb távközlési vállalatává nőtt, az ezredfordulón pedig a dotcom buborék túlkapásait szimbolizálta. Vezetője, Bernie Ebbers, akire öltözéke miatt a „távközlési cowboy” becenevet aggatták, a számvitelről és a technológiáról nem sokat tudott, de biztosan tudta, hogyan kell üzletet kötni. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Aczél György munkásságát elemzi a Mozgó Világban megjelent tanulmányában Révész Sándor.
A bécsi zeneakadémia karmesterprofesszora, a milanói Scala ünnepelt dirigense, a kölni operaház főigazgatója, a Kolumbiából elszármazott Andrés Orozco-Estrada vezényli négy koncerten a Budapesti Fesztiválzenekart.
A Bartók-specialistaként számon tartott Jean-Efflam Bavouzet a világhírű karmester és zongoraművész, Solti György egyik kedves tanítványa volt.
Donald Trump második elnökségének kezdete óta sokat romlott az USA megítélése az európaiak szemében. Az EU polgárai egyre kevésbé kedvelik az USA-t, kiváltképp annak kormányát. Több európai közvélemény-kutatás összegzéséből az Egyesült Államok hirtelen jött népszerűségzuhanása körvonalazódik az európaik szemében.