6 új ötlet a hosszú és egészséges élethez
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei. A területen az utóbbi időben több érdekes és fontos tudományos eredmény is született.
Árháború tört ki az olajpiacon Szaúd-Arábia és Oroszország között. Céljuk a másik megleckéztetése, de Moszkva az amerikai palaolaj-kitermelőket is csődbe kergetné.
Az izgalmas időknek járó lelkesedéssel összegezte az energiaszektor történelméről átfogó könyveket jegyző amerikai Daniel Yergin, hogy a koronavírus, két nagy kitermelő vetélkedése és a geopolitika örvényében káosz tört ki a nemzetközi olajpiacon.
Az árak az 1991-es Öböl-háború óta nem látott mértékben zuhantak, egyetlen nap alatt a hordónkénti 50 dollárról 30 közelébe, és nem elképzelhetetlen a 15–20 dolláros mélység sem. Ez jól jön az olyan nagy olajimportőröknek, mint Kína, India vagy Németország, és még a magyarországi benzinkutakon is hívogatóan mutatnak az ártáblák – más kérdés, hogy az alacsony árakat a koronavírus okozta fertőzés megállítására elrendelt karantén miatt egyelőre csak korlátozottan lehet kihasználni.
A koronavírus-járvány volt az, ami dilemma elé állította a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetét (OPEC), valamint a kartellen kívüli, azzal szövetséges legnagyobb olajtermelőt, Oroszországot.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint a kínai gazdaság leállása, majd az Európára is átterjedő bénultság miatt az idén nemhogy – a korábbi előrejelzést követve – 825 ezer hordóval nőne, hanem 2009 óta először csökkenni fog a világ olajkereslete. A visszaesés már az első negyedévben is látványos. A globális olajfogyasztás az idén eddig napi 2,5 millió hordóval kevesebb, ebből 1,8 millió a kínai mínusz.
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei. A területen az utóbbi időben több érdekes és fontos tudományos eredmény is született.
Sokszor kipróbált eszközökkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány
A legnagyobb orosz aranybányászati cég is Konsztantyin Sztrukové volt.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
A miniszterelnök lánya szerint gyerekei magánéletét állítják célkeresztbe.
A tervet Magyarországra szabták.
A hőmérő is 30 fok fölé kúszik.
A fiú fiatalabb testvéreivel játszott, akik magára hagyták, ekkor történt a baj.
Úgy tudni, az Aeroflot Minszkből Moszkvába tartó járatát lőtték meg.