Még Freud sem látott bele a hipnózissal mindenki fejébe
Filmsorozat mutatja be a pszichoanalízis atyjának ifjúkori éveit, amikor ő sem boldogult könnyen minden páciensénél a hipnózissal. Az álomfejtésre, Ödipusz-komplexusra és a látomásos rohamok kezelésére is használt módszertől később maga Freud is elfordult.
Alfred Kiss rendőrfelügyelő keze görcsbe rándul, az erős fájdalommal járó nyilallás csak nem akar múlni, pedig párbaj előtt áll egykori parancsnokával, az arisztokrata Georg von Lichtenberggel, aki azért hívta ki az életveszélyes viadalra, mert leánygyilkosnak nevezte. Reménytelen helyzetében a nyomozó a pszichiáter Sigmund Freudhoz fordul.
Az ifjú Freud hipnotizálja a rendőrt, aki tudattalan állapotában elmondja, hogy a szadista Von Lichtenberg parancsára egy lázadás idején ártatlan menekülteket gyilkolt, hogy megmentse katonaszökevény fiát. Az öldöklés értelmetlen volt, fia ugyanis öngyilkos lett. Freud a kezelés során arra utasítja, hogy a hipnózisban végezzen Von Lichtenberggel, ennek hatására a görcs kioldódik Kiss kezéből, és megnyeri a párbajt.
A történet a Freudról szóló nyolcrészes sorozatban jön elő, amelyet az osztrák ORF állami televízió kezdett leadni március végétől, majd átengedte a Netflixnek. A német–osztrák–cseh koprodukcióban készült szövevényes fiktív bűnügyi sorozatot Prágában forgatták, bár a sztori Bécsben játszódik 1886-ban, amikor az ifjú Freud önálló praxist indít, miközben munkája nagyrészt gyakorló ideggyógyászként az Allgemeines Krankenhaus (AKH) közkórházhoz köti.