Maszkot adnak a marhákra, de nem a vírus miatt
Az ember is jóllakik, a marhahús is megmarad, ráadásul a földi klíma sem melegszik túl. Így lehetne összefoglalni a filozófiáját annak a két testvérnek, akik nem egészen három éve határozták el, hogy tesznek valamit az üvegházhatású gázok megfékezéséért. Francisco és Patricio Norris lelkiismerete nem véletlenül szólalt meg, hiszen az argentínai farmjukon tenyésztett 1500 szarvasmarhával maguk is tevőlegesen hozzájárulnak a globális éghajlatváltozáshoz.
A kérődző állatok gyomrában keletkező metán légkörbe kerülése azért különösen nagy gond, mert ez a gáz 85-ször károsabb a légkörre, mint a – mennyisége okán – fő ellenségnek tekintett szén-dioxid. Ráadásul az ENSZ szakértőinek becslése szerint a következő három évtizedben 70 százalékkal fog nőni a szarvasmarhák már jelenleg is elképesztően magas száma (1,6 milliárd). Márpedig a kutatók szerint már
a ma élő marhák is több káros anyagot juttatnak a légkörbe, mint a világ összes autója.
Norrisék ezért érezték úgy, hogy nekik is be kell kapcsolódniuk a megoldás keresésébe. Londonban alapított, Zelp nevű startupjukkal azonban egészen más úton indultak el, mint azok a hasonló próbálkozások, amelyek a négylábúak gyomrában próbálják megváltoztatni vagy gátolni bizonyos mikrobák működését, így csökkentve a metántermelést.