Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Alibabát a világ második legnagyobb online áruházává építő Jack Ma indította útjára az online pénzügyi óriássá nőtt kínai Ant Groupot, amelyet a pekingi kormány igyekszik kordában tartani.
Formás első születésnapi ajándékot kapott a minap a sanghaji tőzsde STAR piaca, amit Peking szeretne a kínai csúcstechnológiai cégek odacsábításával az amerikai Nasdaq vetélytársává tenni. A világ legértékesebb digitális pénzügyi cégének tartott kínai Ant Group a STAR-t választotta tervezett elsődleges részvénykibocsátása egyik helyszínéül.
A tőzsdei bevezetés másik kedvezményezettje pedig Hongkong lesz, ahol szintén indítanak egy új indexet, amibe az ott jegyzett csúcstechnológiai vállalatok kerülnek be. Az Ant igazi behemót lesz mindkét piacon. Értéke 200 milliárd dollár lehet; ha ennek a 15 százalékát piacra dobják – ami nem szokatlan egy ennyire várt börzére lépés esetén –, akkor a kibocsátás 30 milliárd dollár körüli értéke történelmi rekordot dönt.
A cég mögött az angoltanárból lett üzletember, az 55 éves Jack Ma áll, aki a Bloomberg amerikai gazdasági hírügynökség listáján a világ 21. és Kína második leggazdagabb embere a maga 50,3 milliárd dolláros vagyonával. 1999-ben indította el társaival az Alibaba online áruházat, amely forgalmát tekintve az amerikai Amazon mögött a világ második legnagyobbja. A tranzakciók biztonságos lebonyolítására 2004-ben hozta létre az Alipay fizetési rendszert. Ez egyre több egyéb pénzügyi feladatot is ellátott, ezért Ma 2011-ben önálló céggé tette.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.