Már a vasat és a fémet is gyűjti a kommunista korszak kémelhárítója
Tasnádi László 2016-ig Pintér Sándor belügyminiszter államtitkára volt, azóta belevetette magát az üzleti világba, olyannyira, hogy talán már milliárdos.
Tasnádi László 2016-ig Pintér Sándor belügyminiszter államtitkára volt, azóta belevetette magát az üzleti világba, olyannyira, hogy talán már milliárdos.
Nehezen érthető, mit akar elérni a kormány a legújabb Alaptörvény-módosítással. Attól, hogy beleírják, hogy a drog rossz, a probléma nem oldódik meg. A kábítószer teljes tiltásának beleírása legfeljebb csak politikai termékként eladható. A szakértő szerint a szigorításra hivatkozva csak annyira lehet ellehetetleníteni egy jövőbeni drogliberalizációt, amennyire a fájdalomcsillapítókat betiltani.
A miniszterelnök nemcsak a választásokra szóló osztogatást kezdte el, hanem példátlanul súlyos provokációra készül a szexuális kisebbségekkel és a civilekkel szemben. Miért más ez a radikalizálódás, mint az eddigiek, és mi az az új tényező a korábbi időszakhoz képest, ami reményre, de aggodalomra is okot ad?
A sajtó egyik legfontosabb üzemanyaga a társadalmi bizalom és mi, olvasók ezért tudunk tenni a legtöbbet – írja a polgár szemszögéből Weyer Balázs, az Origo alapító-főszerkesztője, a Főszerkesztők Fóruma és a Direkt36 egykori alapítója.
Vajon megbízhatunk-e olyan rendszerekben, amelyek működési folyamatait nem értjük teljesen? – tették fel a kérdést amerikai kutatók annak kapcsán, hogy a mesterséges intelligencia immár a chiptervezés eddig ismert határait is feszegeti.
Az orosz állami média azt sugallja, hogy Putyin túljárt a Nyugat eszén, és az amerikai elnök most – akaratán kívül – neki dolgozik. Az orosz elnök a NATO belső feszültségeinek örülhet a legjobban, és bőven vannak arra utaló jelek, hogy egy esetleges tűzszünet után újra támad.
Az USA Ukrajna-politikája azért trükkös, mert a szemünk láttára változik – írja a Bloombergen az American Enterprize Institute munkatársa.